Vybrali sme pre vás TOP 15 májových akcií. Na čo všetko sa môžu tešiť Bystričania?

Nový mesiac je tu a prináša so sebou viacero lákavých podujatí. Čo všetko zažijeme v Bystrici počas mája?

Jakub Forgács

EKODEŇ

8. mája, Komunitné centrum Sásová

Komunitný prírodný festival EkoDeň štartuje svoj 6. ročník. Vyvrcholenie projektu Za menej odpadu v Bystrici pripravuje aj tento rok Komunitné centrum Sásová spolu s komunitnou záhradou na Tatranskej ulici.

DEŇ KREATÍVCOV

11. mája, Komunitné centrum Fončorda

Venujete sa nejakému zaujímavému hobby, ručným prácam, originálnym kreatívnym aktivitám? Radi sa o svoju šikovnosť podelíte s inými, pozdielate skúsenosti alebo iných inšpirujete?

HUDAJ ME, RODINKO

11. mája o 18:00, koncertná sála konzervatória J.L. Bellu

Milovníci ľudovej muziky si prídu na svoje. Môžu sa tešiť na koncert pri príležitosti uvedenia CD Ľudovej hudby Jána Maka a ich hostí.

HARMÓNIA – FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU

11. – 12. mája, Hotel LUX

V Bystrici sa bude konať už piaty ročník zdravého životného štýlu. Tešiť sa môžete na prednášky, výstava a bohatý program.

STRETNUTIE VETERÁNOV A OSTATNÝCH MOTORIEK

12. mája o 10:00, Vlkanová

Jedinečný zážitok pre milovníkov historických strojov. Neďaleko Bystrice sa chystá Stretnutie veteránov a ostatných motoriek.

(MEDZI)NÁRODNÉ FINÁLE, SPIEVAM PO FRANCÚZSKY 2018

12. mája o 15:00, Záhrada – CNK, Námestie SNP

Národné a medzinárodné finále súťaže v modernej francúzskej piesni so súťažiacimi z krajín V4. Tešiť sa môžete aj na ochutnávku francúzskych palaciniek.

A ČO JA, LÁSKA?

14. mája o 19:00, Aula SZU

Na zemi kufre a v tvári odhodlanie ženy, ktorá nemá v úmysle opustiť domov jedného zabehnutého manželského páru žijúceho v klasickom stereotype. Odkiaľ sa vzala, kto to je a prečo tie kufre v obývačke ostávajú, je záhadou. Hru napísala autorka Tatiana Kusá ako rozhlasovú hru, ktorá bola zinscenovaná pod názvom “A čo ja, miláčik?”.

BAŽANT MAJÁLES

16. mája o 16:00, Atletický štadión pod internátmi UMB

Aj tento rok sa môžete tešiť na skvelý line-up a známe slovenské kapely pod holým nebom. A chýbať nebude ani afterparty!

KAREL GOTT – VEČER PLNÝ HVIEZD

18. mája o 19:00, Zimný štadión

Nenechajte si ujsť veľkolepý hudobný zážitok. Do Bystrice mieria Karel Gott, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, Dasha, Petr Kolář aj Pavel Větrovec Band.

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

19. mája, Banská Bystrica

So vstupenkou za 1 euro sa dostanete do všetkých zapojených galérií v Bystrici a vo Zvolene. Zároveň získate bezplatnú dopravu.

PÁLENICA BORISA FILANA

23. mája o 18:00, Aula SZU

Vzrušenie a pohoda, skúsenosť a humor. Z otca na syna a späť. Boris Filan sa v Bystrici ukáže so synom Oliverom Filanom.

MARIE ROTTROVÁ & BIGBAND 2018 – POZOR ZMENA: KONCERT SA PREKLADÁ NA 23.5.2018

23. mája o 19:00, Športová hala Dukla na Štiavničkách

Marie Rottrová, tentokrát s Bigband a hosťom Petrom Němcom, zaznejú aj pesničky z prvného albumu Flamingo – This Is Our Soul! Časťou tohoto koncertu bude okrem osvedčených hitov aj návrat ku koreňom Lady Soul.

ZDENĚK IZER NA PLNÝ COOLE

25. mája o 19:00, Aula Beliana

Máte radi dobrú zábavu? V Bystrici sa môžete tešiť na úplne nový program Zdenka Izera. Tento jedinečný umelec vás počas dvoch hodín prevedie smiechom do prasknutia.

DEŇ RODINY

26. mája, Námestie Slobody

Obľúbené podujatie s hrami pre celú rodinu, športovými a zábavnými aktivitami, pri ktorých prežijete zábavu a zažijete spoločnú radosť.

SENIORSKÝ COUNTRY FESTIVAL – LETS COUNTRY

26. mája o 15:00, Robotnícky dom

Tanečná country skupina Arizona pripravuje seniorský country festival. Hosťami budú Ruty-Šuty (Žilina), Kamélie (Gelnica), Márgit (Margecany) a OZ Nádej deťom.

KANDRÁČOVCI TOUR 2018

27. mája o 16:00 a 19:00, Aula SZU

Skupina Kandráčovci – štvorica skvelých spevákov a muzikantov z Východu Slovenska sa vracia do srdca Slovenska – Banskej Bystrice, v rámci svojho tour 2018.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery krásneho dvojfarebného stromu, ktorý vykvitol v centre Bystrice!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame