Výborný tip pre filmových nadšencov pod Urpínom: V kinosále Múzea SNP premietnu Život Adéle!

Vo štvrtok 9. januára sa v kinosále Múzea SNP uskutoční banskobystrická premiéra filmu Život Adéle. Film, ktorý na poslednom festivale v Cannes získal Zlatú palmu, možno považovať za najvýraznejšiu európsku snímku uplynulého roka.

Marcel Páleš
Ilustračný obrázok k článku Výborný tip pre filmových nadšencov pod Urpínom: V kinosále Múzea SNP premietnu Život Adéle!
Zdroj: TASR

Hlavná postava Adele (stvárnila ju Adèle Exarchopoulos) má 15 rokov a v ničom zásadnom sa od svojich rovesníčok neodlišuje, veď aj ona pokukuje po chlapcoch. Zásadný zvrat nastane vtedy, keď stretne Emmu (Léa Seydoux), staršie dievča s modrými vlasmi, ktoré jej umožní objaviť doposiaľ nepoznané túžby.

Na prvý pohľad možno nie až tak zásadný príbehový zvrat, ktorému však režisér Abdellatif Kechiche nadelil jemu vlastný zmysel pre detailné vykreslenie intímnych okamihov. Okrem dôležitej Zlatej palmy z Cannes získal film aj ďalšie ceny a momentálne je v hre o Zlatý glóbus za Najlepší cudzojazyčný film.

Projekcia filmu sa začína o 19:00 hod. v kinosále Múzea SNP na Kapitulskej ul. Vstupné na predstavenie je 3,50 €. Vstupenky si je možné dopredu zarezervovať na emailovej adrese: reservacie@gmail.com. Rezervácie budú zrušené 5 minút pred začiatkom predstavenia. Premiéru filmu do Banskej Bystrice prináša o.z. za! amfiteáter.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame