Jakub Forgács Správy

Vo svojich schránkach čakajte prekvapenie: Ručne maľovaná mapa centra Bystrice!

V týchto dňoch by si obyvatelia Banskej Bystrice mali vo svojich schránkach nájsť ručne maľovanú mapu centra nášho mesta. Pôjde už o štvrté vydanie takejto mapy.

Ilustračný obrázok k článku Vo svojich schránkach čakajte prekvapenie: Ručne maľovaná mapa centra Bystrice!
Zdroj: Dnes24.sk

Na mape sa autorsky podieľal aj známy banskobystrický maliar a karikaturista Jaroslav Slabej. Maľovaná mapa centra bude distribuovaná ľuďom do schránok úplne zadarmo.

„Na mape Banská Bystrica Centrum sa pracovalo od novembra 2012. Od spustenia kampane do vydania je to cca pol roka,“ informoval Slabej. „Zaujímavá je tým, že je ručne maľovaná – plasticky nakreslená s ľahšou orientáciou ako v bežnej mape,“ uviedol Slabej. V infočasti Zážitkový komix nájdu ľudia zaujímavosti o Banskej Bystrici a o jej okolí.

„Nové 4. vydanie mapy Banská Bystrica Centrum už visí na výstavných plochách v Banskej Bystrici,“ dodal na záver. Sú nimi napríklad autobusová stanica, výlepné plochy na Národnej ulici, železničnej stanici, Námestí Slobody a Huštáku. Postupne by táto pomôcka pre turistov, na jednoduchú orientáciu v meste a okolí, mala pribudnúť aj na iné miesta v Banskej Bystrici.

Maľovaná mapa Banská Bystrica
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM