Tomáš Batiz Iné športy

Vlhová s ďalším skvelýk výkonom: V super-G skončila v TOP 10!

Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej vyšiel druhý super-G kariéry Svetového pohára. Liptáčka sa umiestnila v najlepšej desiatke.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová s ďalším skvelýk výkonom: V super-G skončila v TOP 10!
Zdroj: TASR

V Bulharskom Bansku obsadila šieste miesto so stratou 1,13 s na Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá slávila 66. triumf v prestížnom seriáli. Druhá skončila so stratou 29 stotín víťazka sobotňajšieho zjazdu Talianka Marta Bassinová, tretia bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,70).

Vlhová bola na medzičasoch druhá a tretia, chyba v spodnej časti trate ju však pripravila o pódium. „Keď som prišla do cieľa a videla som, že som šiesta, bola som veľmi spokojná. Trochu som urobila chyby, spodnú časť som znovu pokazila. Neviem, čo sa tam presne stalo, nestíhala som to vnímať. Zarezala sa mi lyža. Keď má človek dlhšie lyže, tak je to nebezpečné. Som šťastná, že som zdravá a živá. Snažila som sa ísť naplno, videla som ako jazdia baby. Robila som, čo som mohla. Teší ma, že mám ďalšie body,“ uviedla Vlhová pre RTVS.

V super-G zopakovala umiestnenie z piatkového zjazdu, ktorý bol náhradou za zrušené preteky vo francúzskom Val d'Isere. „Keby mi niekto pred trojicou pretekov v Bansku povedal, že dvakrát skončím šiesta a raz jedenásta, určite by som to brala. Mrzia ma však chyby v dolnej časti trate, ktoré ma pripravili o pódiové umiestnenie. Chce to viac tréningu rýchlostných disciplín, v budúcnosti ich do môjho itinerára určite zaradím viac,“ dodala Slovenka.

Shiffrinová nadviazala na triumf z piatkového zjazdu. Na všetkých medzičasoch bola najrýchlejšia, skvele zvládla technické pasáže náročnej trate. „Táto trať je veľká výzva. Som veľmi spokojná s tým, čo sa mi podarilo v Bansku dosiahnuť. Dve víťazstvá a jedno štvrté miesto sú výsledky, na ktoré môžem byť hrdá,“ povedala Američanka, ktorá si vďaka zisku 100 bodov upevnila vedenie v celkovom poradí SP a je aj na čele priebežnej klasifikácie super-G. Vlhová je celkovo tretia o 25 bodov za druhou Taliankou Federicou Brignoneovou.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM