Šport

Vlhová prvá po 1. kole slalomu: Pekný náskok nad Shiffrinovou, FOTO

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po elitnej sedmičke 1. kola sobotňajšieho slalomu Svetového pohára usadila na prvej priečke s výrazným náskokom pred súperkami.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová prvá po 1. kole slalomu: Pekný náskok nad Shiffrinovou, FOTO
19
Galéria
Zdroj: TASR

V Záhrebe predviedla Petra Vlhová čistú a dynamickú jazdu a pred druhou Američankou Mikaelou Shiffrinovou viedla o 1,16 sekundy. Tretia bola s mankom 1,81 s Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Vlhová odštartovala s jednotkou a aj bez porovnávacích medzičasov si udržala dynamiku jazdy na celej dlhej trati, ktorú zvládla za 57,25 s. Nastavila tak samostatné parametre prvého kola, ku ktorým sa nepriblížila žiadna súperka z elitnej žrebovanej sedmičky.

Nedokázala to ani Shiffrinová, ktorej medzi prvým a druhým medzičasom podkĺzla lyža a mala čo robiť, aby chybu ustála. Síce pokračovala ďalej, ale jej strata narastala až do cieľa. Vlhová si tak vypracovala komfortný náskok aj pred fenomenálnou Američankou. Z elitnej pätnástky mali na ňu menšie ako dvojsekundové manko iba Shiffrinová, Holdenerová a štvrtá Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorá stratila 1,99 sekundy.

FOTO: Slalomové víťazstvo Petry Vlhovej v Záhrebe
19
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM