Víkendový ťahák pre každého Bystričana. TOP akcie, ktoré zažijeme cez voľné dni

Víkend klope na dvere a mnohí iste premýšľajú, ako ho strávia. Vybrali sme pre vás to naj, čo sa dá zažiť v Bystrici a okolí.

Jakub Forgács

PRÍBEHY MEDENÉHO MESTA A OSUDY JEHO OBYVATEĽOV

do 13. augusta, Matejov dom – Stredoslovenské múzeum

Zaujíma vás história Bystrice? Dozviete sa o vzniku Stredoslovenského múzea, klenotoch, ktorými sa v minulosti získavala priazeň u žien, či koreňoch nášho mesta pod zemou ukrytých.

MINIS 3 DJs PARTY

11. augusta, Ministry of Fun

Nenechajte si ujsť piatkovú tancovačku v najväčšom bystrickom klube! Počas Minis 3 DJs Party sa o zábavu postarajú DJ EKG DJ Mustee a DJ Dave.

ŠPANDIV 2017

11. – 13. augusta, Špania Dolina

Nadšenci umenia sa neďaleko Bystrice majú na čo tešiť. V Španej Doline zažijú už 14. ročník obľúbeného divadelného festivalu.

THE GRAND RETRO SHOW 2017

12. augusta o 10:00, Námestie SNP

Milovníci historických vozidiel sa už dnes môžu tešiť na tretí ročník The Grand Retro Show. Päťdesiat veteránov vyrobených v medzivojnovom období absolvuje trasu z Vígľaša cez Mičinú a zaparkuje na bystrickom námestí.

DNI OBCE BALÁŽE

12. augusta o 14:00, Baláže

Počas leta to nežije len v Bystrici. Na svoje si prídete aj v neďalekých Balážoch. Obzvlášť, ak vám nie sú cudzie tradície.

MIČINSKÔ – DEŇ OBCE HORNÁ MIČINÁ

12. augusta o 15:00, areál obecného úradu Horná Mičiná

Neďaleko Bystrice zažijeme deň obce, ako sa patrí. Bohatý program, remeslá a nebudú chýbať ani tradičné domáce jedlá z kotla.

ZACHOVAJTE PANIKU / L4ST / PLASTERY

12. augusta o 18:00, Tartaros Rock Club

Metláči, zbystrite pozornosť! Po dlhšej odmlke sa vám predstaví kapela Zachovajte Paniku (zyeb metal), kapela L4ST (crossover metal) a Plastery (atmospheric metal).

CELEBRATION PARTY

12. augusta, Ministry of Fun

Najväčší klub na Slovensku ponúkne aj v sobotu poriadnu dávku zábavy. Postarajú sa o ňu DJ Majco & DJ Mustee počas Celebration Party.

AUGUSTOVÉ POTULKY MESTOM: MESTSKÉ BRÁNY A VYBERANIE MÝTA V BANSKEJ BYSTRICI

13. augusta o 17:00, Námestie SNP

Spoznajte mestské brány, ktoré boli okrem hradieb a bášt súčasťou pôvodného opevnenia Bystrice. Viac sa dozviete už na augustových Potulkách mestom.

SPIEVAJÚCE MÚRY

13. augusta o 17:00, Námestie SNP

Koncert popredných umelcov slovenskej hudobnej scény. Predstavia sa vám Slovanic Duo, Andrej Baran a Adam Marec. Koncert je spojený s prehliadkou Hradu Ľupča.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame