Víkendové tipy ako ušité pre Bystričanov. Nenechajte si ujsť tieto akcie

Máme tu ďalší víkend a to je čas na dopriatie si oddychu. Ten môžete zažiť aj na podujatiach v našom meste. Tu sú naše tipy...

Jakub Forgács

ČO NÁM BÁBKY „ROZPRÁVALI“

6. júla od 10:00, Literárne a hudobné múzeum pri ŠVK

Ak chcete vyskúšať vodenie marionet a javajok, alebo sa zoznámiť s Dlhým, Žabinkom či slávnym Gašparkom, Bábkarský salón je tu pre vás.

URPÍN FEST 2018

6. júla o 15:00, Skuteckého 2

Tak ako každý rok, aj v roku 2018 si môžete prísť vychutnať kapelky a užiť si skvelú atmosféru. Prídu Šanov 1 (punk legend/ CZ), Znouzecnost (legenda punk rock folk /CZ), Už jsme doma (experimental-punk-avangarda, legenda /CZ), Masomlejn (crazy punk, kultová kapela/CZ), Kohout plaší smrt (punk rock / CZ), Totální nasazení (punk ska /CZ) aj Nekultura (punk-punk).

AKO ŽIJÚ NAŠI KRAJANIA

6. júla o 16:00, Cikkerova sieň

Ako sa žije mimo Slovenska? Život v domovských krajinách vám predstavia mladí krajania, účastníci Detskej krajanskej univerzity.

PONICKÉ LETO 2018

7. júla o 10:00, ihrisko Poniky

Cez víkend to bude žiť aj v známej obci pri Bystrici? La Gioia, magická šou aj oldies pod holým nebom. Ponické leto láka atraktívnym programom.

ZERO WASTE (ŽIVOT BEZ ODPADU)

7. júla o 17:00, Bio-Way

Prednáška, počas ktorej sa pod vedením enviromentálnej geologičky Ivici Stančík spoločne pobavíte o problematike odpadu a o tom, ako sa dá jednoducho predchádzať jeho vzniku v každej domácnosti.

MILONGA V PARKU

8. júla o 17:00 a 20:00, Mestský park

Príďte si vychutnať jedinečnú atmosféru priamo do bystrického parku. Vaše boky rozhýbe argentínske tango.

TRADIČNÁ TANTRA YOGA

8. júla o 17:00, Jogovňa

Prepojenie Terapie pohybu (Tantra jóga) s Terapiou zvuku (solfegio ladička duše,tibetská misa) a Terapiou zmyslami (meditačné a ochranné olejíčky, prírodné parfémy, šamanské esencie, kvetové letné esencie a iné ..) vás privedú do vnútornej rovnováhy poznania a lásky.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery Bystrice od fotografa Gabriela Antala!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk