Martin Károly Krimi

VIDEO zo zásahu v Rooseveltovej nemocnici

Včera podvečer zavolal na linku tiesňového volania „155“ vtedy ešte neznámy muž, ktorý oznámil, že „v Rooseveltovej nemocnici je bomba“ a bez ďalšieho vysvetľovania zložil. Pracovníci tieňovej linky okamžite zalarmovali políciu, ktorá začala bezodkla

Na miesto dorazili bezpečnostné zložky a výjazdové skupiny, ktoré preverili celý objekt nemocnice. Polícii sa po krátkej dobe podarilo vypátrať aj páchateľa a vykonanie rozsiahlej evakuácie teda nebolo potrebné. „Polícia zistila, že ide o 37-ročného Romana z Hliníku nad Hronom, ktorý bol na brigáde v Banskej Bystrici a po jej ukončení volal zo svojho mobilného telefónu na tiesňovú linku „155“ a oznámil túto poplašnú správu. Vyšetrovateľ tohto muža obvinil z trestného činu šírenia poplašnej správy, za čo v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uviedla hovorkyňa KRPZ v Banskej Bystrici Petra Vašková. Vyšetrovateľ takisto podal návrh na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. Motív jeho konania zatiaľ polícia nepozná. V priebehu vyšetrovania sa však bude skúmať aj duševný stav obvineného.

Včera krátko po nahlásení bomby sme sa boli osobne pozrieť na miesto incidentu aj my. Situácia však už bola po našom príchode pokojná. Okolie nemocnice bolo tiché a záchranné zložky sa nachádzali len priamo v budove. Okoloidúci, ktorí sa zásahu prizerali, sa rozišli do svojich domovov. Podarilo sa nám však získať exluzívne video priamo zo zásahu polície a ostatných bezpečnostných zložiek, krátko po nahlásení bomby.

moo, KRPZ Banská Bystrica

VIDEO zo zásahu v Rooseveltovej nemocnici
1
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie