Jakub Forgács Rôzne Správy

VIDEO: Naša príroda v plnej kráse. Zábery prechodu Poľanou, ktoré pohladia na duši

Štyri dni, partia kamarátov a niekoľko kamier. Výsledkom je úchvatné video z nášho regiónu.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Naša príroda v plnej kráse. Zábery prechodu Poľanou, ktoré pohladia na duši
10
Galéria

Michael Durczok pochádza zo Žiliny a v súčasnosti žije v Bratislave, kde už po štúdiu zostal. Prednedávnom však vydal úchvatné video práve z prírody v okolí nášho mesta. Vzniklo na jar, počas štvordňového májového prechodu Poľanou.

„Video svojou obrazovou skladačkou dokumentuje našu túru od Detvy až po Podbrezovú. Bolo zaujímavé, sledovať pri strihaní náš spoločný príbeh aj z pohľadu mojich dvoch pomocných „kameramanov“, ktorí snímali svoj uhol pohľadu z ďalších dvoch GoPro kamier,“ povedal o videu Michael.

„Najkurióznejšia bola tá prázdnota bez ľudí. To ale bolo zrejme spôsobené aj jarným termínom. Potešili sme sa ale stretnutiu s ďalšími poľskými lezcami na Kalamárke a jedným poľským solo turistom v protismere na hrebeni Poľany. Keď sme videli, že nie je „okuskaný“ od medveďov, tak nás to milo pobavilo, po všetkých tých medvedích stopách a truse. Jednoducho, medvede nás v tie dni prečíslili," povedal s úsmevom.

Ako spomenul, už tretí rok postupne putujú Rudohorskou magistrálou a stalo sa to ich každoročnou jarnou tradíciou, keď vítajú jarnú sezónu. „Aj keď niekedy ju vítame aj so snehom, ako minulý rok na Klenovskom Vepre. Sneh nám ale neprekáža, keďže si celú zimu užívame pri skialpinizme,“ dodal Michael.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z prechodu Poľanou aj spomínané video!

Foto: Michael Durczok Photography

V OBRAZOCH: Prechod Poľanou na úchvatných záberoch
10
Galéria
Úchvatné video prechodu Poľanou
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie