Michal Majer Hokej

VIDEO: Ako sa zomlela hromadná bitka v Skalici?

Záver hokejového zápasu v Skalici bude mať dohru za zeleným stolom. Súboj, v ktorom Banskobystričania vyhrali 2:1, sa skončil hromadnou bitkou. Jej výsledkom je niekoľko vysokých trestov, štyria hráči prišli o registračné preukazy a pravdepodobne v n

Všetko sa to začalo v 60. min. v medzikruží pred brankou hostí. Jeden zo Skaličanov medzi kruhmi krosčekom poslal na ľad Romana Tománka a vzápätí atakoval ďalšieho banskobystrického hráča. Do strkanice sa zaplietol brankár Šimonovič, potom ďalší domáci hráč a hromadná bitka bola na svete.

,,Domáci to psychicky nezvládli. Začali šarvátku krosčekom na Romana Tománka, zastal sa ho Miro Šimonovič, Bambúch a už to išlo. Domáci boli nervózni, chceli bodovať, nepodarilo sa im to a z toho to vzniklo," popisoval situáciu po zápase banskobystrický kormidelník Milan Staš.

Po zápase rozhodcovia odobrali registračné preukazy dvojici Skaličanov – Tiborovi Višňovskému a René Školiakovi a z banskobystrickej strany Miroslavovi Šimonovičovi a Lukášovi Bambúchovi. Ďalší Skaličan Pavel Kumstát dostal 5 min. plus do konca zápasu. Posledné slovo v prípade bude mať riadiaci orgán slovenskej extraligy, spoločnosť Pro hokej.

Zdroj: hc05.sk Foto: hokejportal.sk

VIDEO: Ako sa zomlela hromadná bitka v Skalici?
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM