Jakub Forgács Rôzne Správy

Vianočná sánkovačka na Štedrý deň? Bystričania sa vynájdu aj pri nedostatku snehu

Po roku opäť zažijeme tradičné podujatie Vianočná sánkovačka pre otcov a deti 2019. Konať sa bude presne na Štedrý deň a na svoje si prídu nielen deti.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná sánkovačka na Štedrý deň? Bystričania sa vynájdu aj pri nedostatku snehu
53
Galéria
Zdroj: Otcovia a deti

Bystričania, na Štedrý deň sa oplatí vyraziť na Šachtičky. Od 9:30 sa tam bude konať tradičná Vianočná sánkovačka pre otcov a deti 2019.

„Mamy pripravujú štedrovečerný stôl a domácu pohodu. Otcovia vyrážajú na sebazničujúcu jazdu s deťmi,“ uvádzajú organizátori, podľa ktorých sú cieľom celej akcie premočené a dočervena vymrznuté deti, prípadne s drobnými zraneniami, ktoré k tomu patria. „Toto by sme mali docieliť cca do 11:30 – 12:00, prípadne podľa podmienok a individuálnych preferencií,“ píšu s nadhľadom.

Výbavou zúčastnených môžu byť akékoľvek pomôcky pre prácu so snehom a pohyb na ňom, dobrá nálada, sušienky a čaj. Povolené sú aj doplnky nezdravej výživy.

„Akcia je určená pre otcov a deti, prípadne starých otcov a deti, prípadne mamičky samovychovávateľky a deti, jednoducho predovšetkým pre deti," dodávajú organizátori.

Hoci je so snehom aktuálne trochu problém, akcia sa uskutoční za každého počasia – nie je totiž umenie sánkovať sa na snehu, ale bez neho. A v prípade veľkého nedostatku snehu bude sánkovačka nahradená výletom na Panský diel.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z minulých ročníkov Vianočnej sánkovačky!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Vianočná sánkovačka pre otcov s deťmi na Šachtičkách
53
Galéria
Foto: Kika Tran
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM