Jakub Forgács Správy

V srdci Slovenska zasadne EURÓPSKY parlament: Pôjde však iba o SIMULÁCIU

Simulácia Európskeho parlamentu má predstavovať vzdelanostný prínos nielen pre študentov, ale aj učiteľov, ktorí ich vopred dôkladne pripravujú na parlamentné rokovania a proces jeho fungovania.

Ilustračný obrázok k článku V srdci Slovenska zasadne EURÓPSKY parlament: Pôjde však iba o SIMULÁCIU
Zdroj: TASR

Štruktúry Európskej únie sa mnohým občanom Slovenska stále javia ako niečo cudzie, čoho fungovanie nedokážu ovplyvniť. Vzdelanosť v tejto problematike je stále nízka, a práve preto sú veľmi dôležité podujatia ako je Simulácia Európskeho parlamentu, organizovaná Slovensko-francúzskym univerzitným inštitútom v Banskej Bystrici. Informovala o tom Dana Straková z Referátu marketingovej komunikácie UMB. Na podujatí taktiež spolupracuje Európsky campus v Dijone Inštitútu politických vied Francúzsko, Francúzsky inštitút na Slovensku, veľvyslanectvo Francúzskej republiky a samozrejme aj Styčná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

Vyše stovka gymnazistov

Cieľom Simulácie Európskeho parlamentu, ktorý sa na Slovensku koná vo francúzskom jazyku, je podporiť vzdelanosť študentov slovenských stredných škôl v problematike európskej integrácie, a zároveň preukázať ich zručnosti vo francúzskom jazyku. „Stredoškolskí študenti predstavujú skupinu prvovoličov a práve preto je veľmi dôležité ich dostatočne informovať a budovať v nich záujem o témy spojené s Európskou úniou,“ poznamenala Straková.

Simulácia Európskeho parlamentu podľa jej slov predstavuje vzdelanostný prínos nielen pre študentov, ale aj učiteľov, ktorí ich vopred dôkladne pripravujú na parlamentné rokovania a proces jeho fungovania. „Tento rok privítame 105 gymnazistov z Bratislavy, Trenčína, Žiliny, Ružomberka, Banskej Bystrice a z Košíc,“ dodala.

10. ročník Simulácie Európskeho parlamentu sa bude konať v piatok 8. decembra 2023 v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479