Jakub Forgács Správy

V srdci Slovenska vyšli do ulíc TISÍCE ľudí: Dav žiadal ODSTÚPENIE Fica, VIDEO a FOTO

Protest sa tentoraz konal na Námestí Slobody, odkiaľ sprievod prešiel ulicami Banskej Bystrice až do parku pod Pamätníkom SNP.

Zdroj: čitateľ

V piatok večer sa v Banskej Bystrici opäť zišlo niekoľko tisíc ľudí na proteste Slovensko je Európa!, ktorý organizovala občianska iniciatíva Nie v našom meste. Ľudia prišli vyjadriť nespokojnosť so smerovaním Slovenska, jeho zahraničnou politikou a požadovať odstúpenie premiéra Roberta Fica.

Tisíce protestujúcich

Protest sa tentoraz konal na Námestí Slobody, odkiaľ sprievod prešiel ulicami Banskej Bystrice až do parku pod Pamätníkom SNP. Opäť sa niesol v pokojnom, ale hlučnom duchu. Ľudia pískali, kričali a skandovali heslá s požiadavkami na odstúpenie Fica. Mnohí niesli vlajky Slovenska či EÚ a rôzne transparenty.

Podľa organizátorov sa zhromaždenia zúčastnilo 5 – 6-tisíc ľudí.

Vystúpili aj študentky

Medzi rečníkmi sa prvýkrát objavila aj štvorica gymnazistiek. S prejavmi však vystúpili aj členka iniciatívy Pražská kaviareň Viera Kučerová, členka NIOTu Zuzana Janíčková či spisovateľ a publicista Samo Marec. Podujatie ukončila Hymna SR, tentoraz v podaní banskobystrických folkloristiek a folkloristov.

Prikladáme video aj fotogalériu z protestu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Protest Slovensko je Európa! v Banskej Bystrici
12
Galéria
Zdroj: čitateľ

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM