Monika Obrtalová Futbal

V Senici diváci gól nevideli

V jarmočnom zápase predviedli aktéri stretnutia veľmi slabé prvé dejstvo. Na obidvoch stranách bolo málo vzruchu v 16-tkach a diváci sa nudili. Prvý strelecký pokus mal v 7. minúte domáci Piroska, no hosťujúci gólman si s loptou poradil.

FC Senica – Dukla Banská Bystrica 0:0 Rozhodoval: Valášek, ŽK: Piroska, Valenta – Hučko, Jakubko, 1053 divákov Zostavy a striedania: Senica: Bolek – Gorosito, Pillár, Gajdošík, Šíma – Strnad, Kóňa – Ďurica (76. Valenta), Piroska, Kalabiška (43. Diviš) – Kroupa (53. Hošek) Dukla: Belic – Turňa, Kupčík, Hlinka, Savič – Prekop – Pančík, Bažík (56. Slančík), Hučko – Považanec (70. Lupták), Jakubko

Zaujal ešte pekný pokus Ďuricu po centri Kalabišku, avšak jeho lopta smerovala tesne nad. Bystričania sa prvýkrát dostali do priestoru bránky až v 33. minúte, ale Považancov pokus Bolek zneškodnil. Tesne pred odchodom do kabín zaujala hlavička Gorosita po priamom kope Pirosku, lopta letela tesne nad a tak polčas nemohol skončiť inak, ako bez gólov. Druhý polčas priniesol o niečo viac vzruchu. V 51. minúte sa dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia Bažík, jeho strela z dobrej pozície našla iba pripraveného Boleka. Na druhej strane to skúšal prízemnou strelou Piroska, jeho strele chýbala razancia.

Bystričania dobre bránili, prehustili stred poľa, Záhorákov prakticky k ničomu nepustili. Seničania si dokázali vypracovať aké-také šance iba po štandardných situáciách. V 58. minúte lopta po Pillárovej hlavičke skončila na hornej sieti. O päť minút vyskúšal Bolekovu pozornosť z hranice veľkého vápna Jakubko, strela však senického gólmana veľmi nevystrašila. Blízko ku gólu boli Záhoráci v 78. minúte, Piroskovu strelu z priameho kopu z 25 metrov stečoval bystrický múr tesne nad. O troch bodoch pre hostí mohol rozhodnúť v 86. minúte striedajúci Lupták, lopta po jeho delovke obtrela brvno Bolekovej bránky. V slabom stretnutí diváci gól nevideli.

Stanislav Griga, tréner Senice: „Súper prišiel hrať zo zabezpečnej obrany a vyrážať do rýchlych brejkov. Proti tak kvalitnej defenzíve musíte zahrať niečo viac, tá nadstavba nám však chýbala. Dnes sme boli upracovaní, nepohybovali sme sa tak ľahko, ako to bolo v zápase v Trnave. Mali sme viac z hry, no do vyloženej šance sme sa nedostali práve preto, lebo nám chýbala tá ľahkosť. Hráčom ťažko niečo vyčítať, hlavne druhý polčas dreli a chceli vyhrať. S bodom nie sme spokojní, no hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi.“

Štefan Zaťko, tréner Dukly: „Napriek tomu, že zápas skončil bezgólovou remízou videli sme v ňom viacero rušných momentov a ľudia sa mali na čo pozerať. Súper túžil viac po víťazstve, hral agresívnejšie a dôraznejšie. Nám absentovala predovšetkým prechodová fáza. Do budúcnosti musíme zobrať viac zodovednosti na seba, v zápase sme nestrelil gól, no s bodom sme spokojní.“