Marcel Páleš Správy

V Sásovej bude ľuďom hej: Koncerty, divadlo a aj obľúbený blšák!

Komunitný festival Leto v Háji (20.-21.9.), ktorý sa uskutoční v Jelšovom hájiku na banskobystrickom sídlisku Sásová, prinesie rôznorodý program ako čistenie a úpravu Jelšového hájika, koncerty, divadlo či diskusie.

Ilustračný obrázok k článku V Sásovej bude ľuďom hej: Koncerty, divadlo a aj obľúbený blšák!
Zdroj: TASR

„Ale aj obľúbený blšák, vegánsky piknik a stavanie druhej verejnej knižničky,“ konštatovala Dorota Martincová z Komunitného centra Sásová.

O skrášľovanie sa postarajú aj žiaci škôl

Komunitný festival má aj tento rok spojiť komunitu v Sásovej a stať sa tak pravidelnou jesennou akciou. Ako Martincová pokračovala, tohtoročný prvý oficiálny ročník, nakoľko vlani bol nultý, bude realizovaný s finančnou podporou cez program Mládež v akcii – projekt Aktivizuj komunitne! Festival sa koná v rámci Týždňa dobrovoľníctva, Týždňa občianskej participácie a Týždňa mobility.

Prvý deň sa začne festival čistením a skrášľovaním Jelšového hájika, do ktorého sa zapoja žiaci miestnych základných škôl a iní dobrovoľníci, ktorí pomôžu postaviť stany, típí a nainštalujú drevené posedenie. V spolupráci s environmentálnymi organizáciami bude venovaná pozornosť biotopu Jelšového hájika a jeho významu.

Oddychová zóna sídliska pre všetky generácie

„S mestom Banská Bystrica a jeho zástupcami budeme hovoriť o jeho rekultivácii a zlepšení využitia ako oddychovej zóny sídliska pre všetky generácie,“ priblížila Martincová.

V rámci sprievodného programu si návštevníci budú môcť trikrát denne zacvičiť jogu pod vedením skúsenej lektorky. Druhý deň festivalu bude venovaný blšiemu trhu, ktorý bude pokračovať spoločným piknikom. Poobedie spríjemní Divadlo z Pasáže a večer záverečný koncert.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM