Monika Obrtalová Rôzne

V Rooseveltke je stav stabilizovaný

Situácia v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta je podľa jej hovorkyne Ruženy Maťašeje momentálne stabilizovaná. Nechirurgické odbory poskytujú starostlivosť v štandardnom režime

„Oddelenie úrazovej chirurgie – traumatológia, ktoré je nosné v poskytovaní akútnej zdravotnej starostlivosti, pracuje v plnom zložení lekárov. V prípade zlepšenia situácie v počte anestéziológov budeme schopní poskytovať aj plánovanú chirurgickú starostlivosť a zrušiť núdzový stav,“ uviedla Maťašeje. Víkendové služby sú podľa nej na všetkých klinikách aj oddeleniach nemocnice zabezpečené. Ako ďalej informovala, príkazy na vykonanie pracovnej povinnosti si zatiaľ prevzalo 14 lekárov.

„Niekoľkí sa ale na pracovisko dostavili aj bez prevzatia zásielky, ktorou sa im pracovná povinnosť ukladá. Voči lekárom, ktorí si uloženie pracovnej povinnosti odmietli prevziať, budeme postupovať v zmysle platnej legislatívy,“ dodala Maťašeje. Podľa informácií z banskobystrického obvodného úradu riaditeľ Rooseveltovej nemocnice požiadal o doručenie príkazov na vykonanie pracovnej povinnosti 60 lekárom. Obvodný úrad pripravil 50 príkazov a 10 lekárov zo zoznamu vyradil, pretože nemajú trvalé bydlisko v územnom obvode Banská Bystrica. Príkazy si prevzalo 14 lekárov, 32 zatiaľ doručovatelia z obvodného úradu nezastihli a štyria lekári príkazy odmietli prevziať. Podľa vedúceho odboru civilnej ochrany a krízového riadenia obvodného úradu Petra Baroša im za to hrozí trestné stíhanie.

Zdroj: SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM