V Novej Bani dosiahli v roku 2017 rekordný objem výroby

Závod Knauf Insulation v Novej Bani má za sebou rok plný inovácií. Podľa riaditeľa závodu Mariána Tkáča to bol pre jediného slovenského výrobcu minerálnych izolácií rok turbulentný, ale úspešný.

Závod Knauf Insulation v Novej Bani je dnes jediným slovenským výrobcom minerálnych izolácií. Vyrába izolácie nielen pre slovenský trh, ale vyváža aj na okolité trhy – do ČR, Poľska, Pobaltských krajín, Maďarska, Rakúska. Za posledných 10 rokov vzrástla produkcia závodu o 20 % a v roku 2017 prekročila objem 100 tisíc ton. „Je to skutočne historická udalosť. Takýto objem pri našej kapacite je mimoriadny nielen v skupine Knauf Insulation, ale aj v celom priemyselnom odvetví výroby kamennej minerálnej vlny,“ vysvetľuje Marián Tkáč, riaditeľ závodu v Novej Bani.

V novobanskom závode sa v uplynulom roku ukončilo niekoľko rekonštrukcií. Dokončila sa oprava komína, upravili a rozšírili sa skladovacie priestory a tiež sa obnovil vstupný závodný vestibul. V investíciách do výroby a podnikových priestorov chcú pokračovať aj v roku 2018. Ich zámerom je zdokonaliť výrobné linky a tiež znížiť emisie síry. Aj vzhľadom k aktuálnej situácii na stavebnom trhu je podľa riaditeľa závodu na rok 2018 reálny ďalší nárast objemu výroby.

V prevádzkach Knauf Insulation sa tiež výrazne zvýšila úroveň bezpečnosti práce, kontrola používania ochranných prostriedkov a dôsledné sledovanie všetkých výrobných procesov. Závod v Novej Bani je dlhodobo významným zamestnávateľom v regióne, už desiatky rokov stabilizuje okolie.

V súčasnosti zamestnáva viac ako 250 ľudí z okolia Novej Bane, ako aj priľahlých regiónov.

Pre svojich zamestnancov poskytujú počas roka rôzne benefity, vzdelávacie projekty, odborné i jazykové. Organizujú tiež firemné akcie pre rozvíjanie vzťahov – turistické výlety, súťaže či majstrovstvá vo varení guláša. Zameriavajú sa aj na podporu regionálnych komunít, každoročne podporujú združenia, školy, záujmové skupiny a športovcov v Novej Bani a okolitých obciach.

O spoločnosti

Spoločnosť Knauf Insulation pôsobí vo viac ako 35 krajinách sveta, má viac ako 37 výrobných závodov a približne 5500 zamestnancov. Na Slovensku má spoločnosť výrobný závod v Novej Bani, ktorý vyrába produkty z minerálnej vlny. Knauf Insulation je súčasťou nemeckej skupiny Knauf Group pokračuje vo svojom stabilnom prevádzkovom aj finančnom raste, pričom v roku 2016 prekročila obrat 1,6 mld. eur.

Už viac ako 30 rokov sa zameriava na poskytovanie komplexných riešení pre bytovú aj nebytovú výstavbu a priemyselných zákazníkov. Podporuje trend trvalej udržateľnosti stavieb ku ktorému prispieva svojimi výrobkami. Vlajkovou loďou je inovatívne portfólio výrobkov minerálnej vlny s ECOSE® Technology. Za túto minerálnu vlnu spoločnosť získala ako prvá na svete prestížny certifikát Zlatý štandard kvality vzduchu v interiéri od renomovanej spoločnosti Eurofins. Ďalšie informácie nájdete na: www.knaufinsulation.sk, , www.knaufinsulation.com

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy.

Zdroj: PR & Event agentúra Bon Žúr

Odporúčame