Peter Handzuš Hokej

V hokejovej prestrelke úspešnejší Poprad. V predĺžení rozhodol Buc

Súboj tabuľkových súperov z Popradu a Banskej Bystrice prilákal do hľadiska len 1171 divákov. V zápase chceli domáci Popradčania ukázať, že vyhrávať ešte nezabudli. Nakoniec odišla Banská Bystrica z Popradu s jedným bodom a dvoma zranenými hráčmi.

Ilustračný obrázok k článku V hokejovej prestrelke úspešnejší Poprad. V predĺžení rozhodol Buc

Spočiatku boli aktívnejší Popradčania, Hvila však v dobrej šanci napálil len do obrancu hostí. Na druhej strane v presilovke v tutovke zlyhal Ján Sýkora. Keď pred Chorošunom nepochodil ani Buc, zdalo sa, že bezgólový stav pretrvá dlhšie. No v posledných dvoch minútach prvej časti skórovali postupne Ján Sýkora s Hudecom – 0:2. Poprad však predsa dokázal odpovedať ešte pred odchodom do kabín, keď po kombinácii po vhadzovaní presne namieril Klouda.

Úvod druhej tretiny poznačila nedisciplinovanosť Bystričanov, z ktorej domáci po dobrej kombinácii vyťažili vyrovnávajúci zásah Buca – 2:2. Popradčania boli pri chuti a Vandas z ťažkého uhlu vymietol Chorošunov vinkel a Poprad viedol. Hostia dokázali odpovedať, zaútočil obranca Bambúch a Heizer po tretí raz prekonal Slipčenka.

Hostia po druhý raz v zápase viedli, keď popradská obrana nezastavila Dantona, na opačnej strane však Hvila znovu vyrovnal – 4:4. Stretnutie pokračovalo v nervóznom duchu, čomu nepomohli ani rozhodcovia. Vyrovnaný duel 2 minúty pred koncom tretej tretiny takmer rozhodol Lunter, ktorý v rýchlostnom súboji pokoril Fabiana a koncovkou medzi betóny napokon aj Slipčenka, no Poprad odpovedal v poslednej minúte v hre bez brankára Balánom – 5:5.

V predĺžení napokon napínavý zápas rozlúskol Buc, ktorý unikol bystrickým bekom a namieril do vinkla.

HK Poprad – HC'05 Banská Bystrica 6:5 pp (1:2, 2:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 20. Klouda, 26. Buc, 28. Vandas, 44. Hvila, 60. Balán, 62. Buc – 18. Sýkora, 19. Hudec, 39. Heizer, 42. Danton, 58. Lunter. Rozhodovali: Lokšík – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše Tomas (Poprad) 10 min. napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 1 171 divákov.

HK Poprad: Slipčenko – M. Šterbák, Špelda, Kovačevič, Kurali, Fabian, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Jabrocký, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila – Matúš Paločko, S. Takáč, R. Sabolič.

HC '05: Chorošun – Biro, Kubka, Bambúch, Ketner, J. Predajniansky, Styk, Gachulinec – Lunter, M. Hudec, Lamper – Ján Sýkora, Heizer, Danton – B. Jankovič, Češík, Marcinek – M. Trochta, Zigo.