Michal Majer Hokej

V derby úspešnejší Zvolen

Vo Zvolene sa odohralo ďalšie zo stredoslovenských hokejových derby. Domáci, ktorí si už ani nepamätali chuť víťazstva z týchto zápasov, síce zo začiatku ťahali za kratší koniec, avšak odovzdaná hra Baranov im dovolila vrátiť sa do zápasu.

HKM Zvolen – HC'05 B. Bystrica 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)

Góly: 18. Zuzin, 27. Čierny, 29. Barinka, 44. Baláž, 59. Jurík – 3. Rumpel, 13. Kolba, 20. Tománek

Rozhodcovia J. Konc – Orolín, Štefík, vylúčení 12:12, navyše Čierny (Zvolen) 10. min za zhodenie rukavíci, presilovky 3:2, v oslabení 0:0, 1830 divákov.

Typické derby bez ohľadu na tabuľkové postavenie doprialo v prvej tretine najmä ‚baranom‘ spod Urpína. Osvojili si poučku ťať zaživa hneď spočiatku a Zvolenčanov hermeticky uzavreli v bezpečnostných zónach. V 3. min Rumpel v páde ekvilibristicky otvoril skóre, v 13. min Kolba v presilovke od modrej zvýšil a aj keď Zuzin v 18. min zázračne prestrelil húštinu tiel a znížil, 22 sekúnd pred klaksónom Tománek v presilovke uplatnil svoju povestnú dravosť.

Druhá tretina navodila zvrat a najlepším dôkazom boli dva identické góly Zvolena, v 27. min Čierny pri presilovke znížil a v 29. min z podobnej situácie vyrovnal Barinka. Záverečná tretina vyplavila adrenalín do absolútných výšok, zhruba 300 bystrických fanúšikov hnalo svojich do ofenzívy, na druhej strane zasa Zvolenčania túžili po troch derby prehrách po vysnívanom víťazstve. V záverečnej tretine sa pretláčali obe strany ako pri ‚arm wrestlingu‘, po vylúčení hosťujúceho Vantrobu krásnym projektilom Baláž v 44. min prvýkrát poslal Zvolen do vedenia. Derby ako remeň nakoniec doprialo Zvolenčanom, ktorí pretrhli negatívnu bilanciu zápasov a zastavili hostí vo víťaznom ťažení. Štyri minúty pred koncom si šiel na trestnú lavicu sadnúť domáci Bokroš, brankár Škrečko obstál pri možnosti Tománka a viac už riešiť nemusel. Repete nastalo po faule Kovářa necelé tri minúty pred koncom, no táto hodená rukavica na víťazstve domácich nič nezmenila. Naopak, po chybe hosťujúcej obrany Jurík spečatil v oslabení víťazstvo Zvolenčanov.