Monika Obrtalová Rôzne

V centre Bystrice vyrastie VavPark1

Jeden z najväčších banskobystrických developerov, spoločnosť VAV Invest, s.r.o., sa chce pustiť v centre mesta pod Urpínom do výstavby polyfunkčného objektu. Projekt, ktorý je v súčasnosti v posudzovaní vplyvov na životné prostredie nesie názov VavPa

Zámerom investora je vybudovanie objektu na občianske účely (obchody, administratíva, služby). VavPark1 sa bude nachádzať v mestskej zóne pri mestskom úrade na Námestí Slobody. V súčasnosti je územie využívané ako parkovisko. Projekt bude pozostávať zo 4-podlažnej horizontálnej časti a 11-podlažnej veže. Na prenájom bude slúžiť 4 100 štvorcových metrov komerčných plôch. Kancelárie ukroja 2 396 m2 a obchodné prevádzky 1 680 m2.

Súčasťou stavby bude aj parkovací dom na piatich podlažiach s celkovou plochou 7 526 štvorcov a 274 stojiskami. VAV Invest plánuje začať s výstavbou v máji 2012. Ukončenie by malo nasledovať o rok nato. Medzi najväčšie aktivity spoločnosti patrí výstavba banskobystrického nákupného centra Europa Shopping Center, kde sa pripravuje na jeho ďalšie rozširovanie. Aktuálne sa počíta s ďalšími dvoma etapami. Ich súčasťou by okrem rozšírenej nákupnej zóny mala byť viacúčelová hala, výstavné a administratívne priestory. Úvodná fáza má priniesť 38-tisíc štvorcov úžitkovej plochy.

Zdroj: [link=http://re­ality.etrend.sk]re­ality.etrend.sk[/lin­k] Autor: Martin Labanc Vizualizácia: VAV Invest

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM