V centre Bystrice pribúda vianočná výzdoba. Prvé INFO o novinkách a stromčeku

Vianoce sa už blížia. V Bystrici to už začína žiť duchom najkrajších sviatkov roka. Na akú výzdobu sa môžeme tešiť?

Jakub Forgács

Centrum Bystrice začína dýchať vianočnou atmosférou. Mnohých zaujíma, aký stromček bude tento rok stáť na námestí. „Na Námestí SNP bude osadený 17-metrový smrek obyčajný. S jeho inštaláciou sa počíta predbežne v piatok, 24. novembra. Vyrúbaný bude zo súkromnej záhrady Pod Banošom,“ uviedla pre spravodajský portál Bystrica 24 hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

S montážou vianočnej výzdoby sa začalo už 6. novembra. Ukončená bude do 5. decembra, následne na Mikuláša sa rozsvieti aj s vianočným stromčekom. S demontážou výzdoby počítame po 12. januári 2018," povedal Jozef Gelien z Oddelenia údržby miestnych komunikácií a inžinierskych si­etí.

Na Námestí SNP a Námestí Štefana Moysesa to bude podľa slov Geliena výzdoba, ktorú vlani použili po prvý raz. Na Námestí SNP ju tvoria 3D vianočné stromčeky s denným efektom osadené na stĺpoch verejného osvetlenia a snehové vločky na Námestí Štefana Moysesa.

„Ďalej sú to svetelné reťaze na stromových alejach oboch námestí, svetelné reťaze a 3D gule na hlavnom vianočnom stromčeku, 3D lesné zvieratká…). Kométy z pôvodnej výzdoby budú inštalované na Dolnej a v Kapitulskej ulici,“ vymenoval.

Tešiť sa môžete aj na novinky. „Na vianočnom strome bude viac vianočných gúľ, opotrebovaného anjela z fontány nahradia svetelné prúty znázorňujúce zamrznutú vodu vytryskujúcu z fontány,“ dodal Gelien so slovami, že všetko ostatné ostáva tak, ako v minulom roku.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z minuloročných Vianoc v Bystrici!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame