V bystrickom školskom obvode nastala zmena: Po novom do neho pribudla neďaleká obec

Je rozhodnuté! Na piatom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa dostala na pretras aj zmena v banskobystrickom volebnom obvode. Poslanci do neho schválili doplnenie neďalekej obce, kde došlo k zrušeniu základnej školy.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku V bystrickom školskom obvode nastala zmena: Po novom do neho pribudla neďaleká obec
Foto: Katarína Oravská

Obec Králiky, ako zriaďovateľ Základnej školy s materskou školou, požiadala o vyradenie základnej školy zo siete škôl a školských zariadení k 30. júnu 2015. Zároveň požiadala Mesto Banská Bystrica o zriadenie spoločného školského obvodu. Na základe toho rokovali poslanci o novom VZN z dôvodu zabezpečenia komplexnosti a prehľadnosti (existujúcich) školských obvodov.

Novú zmenu nakoniec poslanci na piatom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili a Všeobecne záväzné nariadenie Mesta Banská Bystrica o určení školských obvodov pre základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Banská Bystrica tak po novom dopĺňa Školské obvody základných škôl na území mesta nasledovne:

Tretí spoločný školský obvod – v treťom školskom obvode sa mení bod 2 nasledovne: „Do tretieho spoločného školského obvodu patrí obec Králiky od 1. ročníka po 9. ročník povinnej školskej dochádzky.“

Čítajte tiež:

Bystrické základky Bakossa a Moskovská sa dočkali: Poslanci im odklepli rekonštrukcie za státisíce eur

Na obnovu serpentín na Urpíne pôjdu desaťtisíce eur: Pozrite, kto z poslancov sa ponúkol, priložiť ruku k dielu

Hoci nebola podporená, peňazí sa predsa dočká: Na mestskom sídlisku vyrastie externá komunitná obývačka

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame