Aktualizované Jakub Forgács Správy

Ministerstvo priznalo chybu: V bystrickej nemocnici nezomrel pacient na COVID-19

Medzi novými obeťami pľúcnej formy ochorenia COVID-19 bol uvádzaný aj pacient, ktorý bol hospitalizovaný v Banskej Bystrici. Nakoniec sa ukázalo, že išlo o chybný údaj.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo priznalo chybu: V bystrickej nemocnici nezomrel pacient na COVID-19
Zdroj: TASR

Na Slovensku pribudlo 17 potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Celkovo tak v krajine doteraz zomrelo na toto ochorenie 115 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

V bystrickej nemocnici nezomrel

Pôvodne bolo uvádzané, že vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici zomrel 47-ročný muž. Nakoniec sa však ukázalo, že išlo o chybu, ktorú priznala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR.

„Človek, ktorého sme uvádzali, nezomrel v bystrickej nemocnici, ale v Ružomberku,“ uviedla v piatok pre spravodajský portál Dnes 24 hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Ďalšie obete

Vo Fakultnej nemocnici v Prešove na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 skonali 57-ročná žena, 86-ročná žena, 65-ročný muž, 79-ročný muž, 72-ročná žena, 89-ročný muž, 85-ročná žena, 55-ročná žena, 82 i 86-ročná žena a 76-ročný muž.

„V Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach zomrela 75-ročná žena, 81-ročná žena skonala v nemocnici v Bardejove. V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku zomrel 79-ročný muž a 93-ročná žena. V nemocnici v Dolnom Kubíne zomrel 80-ročný muž,“ spresnila Eliášová.

Takmer 850 hospitali­zovaných

V zdravotníckych zariadeniach na Slovensku je aktuálne hospitalizovaných 844 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 680 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je momentálne 18 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 58 ľudí.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie