Jakub Forgács Futbal

V Bystrici futbalisti nelenia ani cez zimu: KOMPLETNÉ VÝSLEDKY zápas za zápasom

Hráči malého futbalu opäť vybehli na ihriská. V 7. kole si to medzi sebou rozdali tímy ligy starých pánov z Banskej Bystrice a okolia. Prinášame vám kompletný výsledkový servis.

Ilustračný obrázok k článku V Bystrici futbalisti nelenia ani cez zimu: KOMPLETNÉ VÝSLEDKY zápas za zápasom

Alcatraz – Pivná cesta 6:3 (4:2)

• Góly: M. Darida 2, M. Maďar 2, P. Gubka, J. Cimerman – D. Otčenáš 2, R. Petrovič
  • ŽK: M. Maďar (Alcatraz)

Prvé víťazstvo Alcatrazu a hneď aj postup z dna tabuľky. Duel medzi Alcatrazom a Pivnou Cestou bol do polovici prvého polčasu vyrovnaný, čomu hovorilo aj skóre 2:2.Od tohto stavu domáci zvýšili aktivitu a výsledkom boli dva góly do konca polčasu. Možná sa aj na výsledku podpísalo to, že hostia hrali prvý polčas bez striedania a v závere polčasu už nemali toľko síl dostatočne pristupovať k protihráčom. Domáci naopak striedali pravidelne obe štvorky, čím stupňovali tempo a nakoniec aj zaslúžene vyhrali. Hostí treba pochváliť, že aj keď v nižšom počte hráčov hrali snaživo a bojovali až do konca.

Majerboys – Kemada 2:4 (1:2)

• Góly: I. Majer, Z. Večerík – J. Adamek , I. Mišány , Š. Klinec , P. Maruniak
  • ŽK: I. Majer, K. Vígľašsky – I. Turan

Výborný zápas, ktorý mal všetko, vysoké tempo, nasadenie, taktické prvky. Úvod zápasu hostia boli viac koncentrovaní a dvoma rýchlymi gólmi zaskočili domácich, ktorí sa nevedeli na začiatku chytiť, v prvých 15 minútach mohli ešte raz inkasovať, ale brankár domácich perfektne zneškodnil dobre mierenú strelu hostí. To bol asi impulz pre hráčov Majerboys, ktorí v ďalšom priebehu hru nielen vyrovnali, ale dá sa s určitosťou povedať, že aj diktovali tempo hry a do polčasu znížili na 1:2.V druhom dejstve pokračovala hra ako skončila , domáci zvýšenou aktivitou zaslúžene vyrovnali a od tohto stavu to boli už šachy. Bolo zrejme kto dá gól, zvíťazí, dali ho hostia a v závere hry hrali domáci vabank a Majerboys pridali ešte jeden presný zásah do prázdnej brány.

Selce – Ariola 17:2 (5:2)

• Góly: J. Strečok 6, Ľ. Rusko 4, J. Rusko 2, M. Strečok 2, P. Strečok, D. Túry, M. Uhliar – M. Patráš 2

Tento zápas bol v plnej réžii majstra, ktorý vyučoval hráčov Arioly vo všetkých činnostiach. Na margo hostí treba podotknúť, že sa nezišli a vzdorovať Selciam bez striedania je priam samovražda. V prvom polčase to bol ešte prijateľný výsledok ,no v druhom už Ariola nestačila na domácich a skóre utešene narastalo až na konečných 17:2.

Postreh po polovici súťaže: „Na zápas so Selcami musí byť každý v plnej sile!“ Inak nemá nikto šancu na úspešný výsledok, tak ako to urobil nováčik, ktorý ako jediný uštedril prehru favoritovi súťaže.