Jakub Forgács Správy

Uzavrú most a dočasne zrušia zastávku MHD: Bystričanov čakajú ďalšie obmedzenia

Počas najbližších týždňov bude na dotknutých pozemných komunikáciách v Banskej Bystrici osadené prenosné dopravné značenie.

Ilustračný obrázok k článku Uzavrú most a dočasne zrušia zastávku MHD: Bystričanov čakajú ďalšie obmedzenia
4
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik v súvislosti s realizáciou stavby Banská Bystrica, ochrana intravilánu pred povodňami oznámil, že na základe žiadosti zhotoviteľa stavby Strabag dôjde k ďalším dočasným obmedzeniam v súvislosti s postupom stavebných prác. Informoval o tom hovorca SVP Marián Bocák na oficiálnom webe mesta.

„Od 1. 10.2020 bude z dôvodu preložiek sietí, výstavby základov mobilného hradenia a úpravy ciest po výstavbe uzatvorený most pre motorové vozidlá k malej železničnej stanici. Cez most bude zabezpečený prechod pre chodcov počas obdobia trvania uzávierky, ktorá potrvá do 31.12.2020,“ uviedol Bocák.

Ďalším obmedzením bude podľa jeho slov dočasné zrušenie autobusovej zastávky Národná (pri Hrone) z dôvodu postupu stavebných prác, kde stavenisko bude zasahovať priamo do priestoru zastávky. Ako spomenul Bocák, plánovaný termín dočasného zrušenia zastávky je od 07.10.2020 do 31.12.2020

Dočasná autobusová zastávka na Štadlerovom nábreží z dôvodu priebehu výstavby nábrežného múru ostáva na náhradnom mieste do termínu 30.11.2020. Uzávera chodníka popri Hrone medzi zastávkami Štadlerovo nábrežie a Národná zostáva do konca roka 2020.

„Počas rekonštrukcie bude na dotknutých pozemných komunikáciách v Banskej Bystrici osadené prenosné dopravné značenie,“ dodal Bocák.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Situácia na cestách pri Hrone v Bystrici
4
Galéria
Zdroj: Polícia SR - BB kraj
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie