Michal Majer Futbal

Úspešná premiéra Štefana Zaťka

16. kolo futbalovej Corgoň ligy bolo na lavičke Dukly premiérovým pre trénera Štefana Zaťka, ktorý sa k tímu pripojil len tento týždeň. Preto sa aj pohľady upreli na jeho prvý zápas so Zlatými Moravcami, ktoré sú v domácom prostredí zdatným protivník

ViOn Zlaté Moravce – Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 30. Hučko, 32. Pich. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Pečovský (Dukla), 1421 divákov.

Zostavy a striedania:

//ViOn:// Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník (74. Pavlovič), Chren – Candrák (46. Orávik), Babic, Kuračka, Tomášek – Stojanovič (71. Tomko), Pavelka
//Dukla:// Boroš – Poljovka, Hlinka, Vajda, Hučko – Pančík (80. Laksík), Pleva, Pečovský, Brašeň – Pich (90. Chmelík), Hesek (87. Uškovič)

Hostia začali stretnutie aktívne. Ako prvý mieril medzi žrde Hlinka, Kuciak si však s jeho strelou poradil. Vzápätí po Majerníkovej chybe sa v dobrej pozícii ocitol Pančík, ale nezakončil presne. V 24. minúte Kuračka rozohral štandardnú situáciu, Pavelka však mieril hlavou tesne vedľa. V 28. minúte Pich vycvičil domácu obranu, ale zoči-voči Kuciakovi neuspel. Úvodný gól stretnutia sa zrodil v 30. minúte, keď na Pichov rohový kop si vyskočil Hučko a hlavou prekonal bezmocného Kuciaka. Skóre sa opäť menilo v 32. minúte, keď agilný Pich využil zmätky v domácej obrane a zblízka upravil na 0:2. V 40. minúte sa k veľkému sólu nadýchol Janečka, ale jeho strele chýbala presnosť. V závere 1. polčasu sa ešte ocitol sám pred Borošom Tomášek, v koncovke však zlyhal.

Po zmene strán sa domáci snažili vrátiť do stretnutia, ale v koncovke sa neuveriteľne trápili. V 51. minúte sa k strele odhodlal Babic, Boroš však jeho strelu s prehľadom kryl. O dve minúty Orávik šikovnou prihrávkou našiel Kuračku, ale ani domáci kapitán nemieril presne. Po hodine hry pohrozila Dukla, Piter-Bučkovu prudkú strelu však Kuciak kryl. V 67. minúte sa Pich šikovne obtočil okolo obrancu, z piatich metrov však mieril iba do Kuciaka. Prebiehala 75. minúta, do Tomášekovho centra sa položil Orávik, ale ani on nedokázal prekonať Boroša. Hostia umnou hrou bránili pohodlný dvojgólový náskok. Domáci až do záveru pokúšali šťastenu, ale gólu sa nedočkali ani po strelách Babica, Pavelku či hlavičke Kuračku. A tak sa napokon zrodilo zaslúžené víťazstvo Dukly a úspešná premiéra trénera Zaťka.

Hlasy trénerov:

Juraj Jarábek, tréner ViOnu: „Ťažko sa mi hodnotí dnešné stretnutie, pretože sme nepodali zlý výkon. Dnes sme sa porazili sami, pretože sme dostali dva zlepené góly po našich chybách. Trápime sa v koncovke, nedávame góly, ale verím, že sa to otočí.“

Štefan Zaťko, tréner B. Bystrice: „Dnes sme podali disciplinovaný výkon. Zápas sa na našu stranu naklonil dvoma zlepenými gólmi, potom sme už vývoj stretnutia ukontrolovali až do konca. Toto víťazstvo je cenné.“

Zdroj: TASR Foto: fcvion.sk