Jakub Forgács Hokej

Úspech obrancu hokejistov UMB. Filip Kandra v top päťke ALL STARS

UMB Hockey Team sa veru má čím pochváliť. Nielen, že v poslednej sezóne získal krásne tretie miesto. Jeho hráč patrí medzi najlepších obrancov tohtoročnej Európskej univerzitnej hokejovej ligy!

Ilustračný obrázok k článku Úspech obrancu hokejistov UMB. Filip Kandra v top päťke ALL STARS
Zdroj: UMB

Európska univerzitná hokejová liga (EUHL) ukončila svoj tretí ročník fungovania oficiálnym vyhlásením výsledkov. Už druhým rokom vyhlasuje po ukončení sezóny TOP manažéra ligy, najužitočnejšieho trénera ale i ALL STARS. Práve vrámci ALL STARS päťky bol vyhlásený za jedného z najlepších obrancov aj hráč UMB Hockey Teamu, Filip Kandra. Tieto ocenenia majú naštartovať tradíciu, ktorá bude neodmysliteľne patriť k záveru každej sezóny.

Nominácia hráčov prebiehala ku konci sezóny a každý tím mál možnosť uviesť mená, ktoré najviac hviezdili počas uplynulého ročníka ligy. Záverečné slovo mala však EUHA, ktorá riady chod súťaže. „Mojím receptom bolo rozohrávať tie prihrávky dopredu, aby sme neurobili veľké chyby, hrať piati dopredu, piati dozadu. Je to prvý krok k úspechu,“ hovorí Filip Kandra, ocenený hokejový obranca.

„Stretol som sa s tým prvýkrát, nikdy som nebol takto ocenený. Určite ma to potešilo. Je to taký príjemný pocit na srdiečku. Je to veľká motivácia do ďalšej sezóny, aby som opäť figuroval v tej top päťke. Novej sezóny sa už neviem dočkať, už teraz by som išiel na ľad. Budem trénovať, zdokonaľovať veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Napríklad streľbu príklepom. Chcel by som zlepšiť aj prehľad na ľade,“ dodal Kandra.

„Sme veľmi radi, že medzi najlepšími hráčmi sa umiestnil aj náš zverenec. Teší nás, že okrem nás to takto vnímali aj zástupcovia iných tímov. Filip bol skutočnou oporou vrámci defenzívy tímu. Chceme sa týmto ale zároveň poďakovať všetkých hráčom, ktorí celý rok bojovali aby sme mohli ukázať, že UMB patrí medzi najlepšie tímy. Tímové motto „Jeden za všetkých, všetci za jedného“ sa prejavovalo hlavne v kľúčových zápasoch," uviedol Milan Kyseľ, generálny manažér UMB Hockey Team.

UMB Hockey Teamu v EUHL v číslach :

  • Druhý rok v EUHL (10 tímov)
  • 35 hráčov na súpiske UMB
  • 120 tréningov / 18 + 5 zápasov EUHL
  • 5.810 km najazdených na zápasy (58h, 3×Moskva)
  • Priemerná návštevnosť: 400 divákov
  • 5 priamych prenosov zo zápasu s 500+ divákmi online
  • 6 hráčov + brankár + tréner UMB v repre EUHL proti USA
  • organizácia exhibičného zápasu proti výberu Moskovských univerzít (výsledok: remíza) + dražba dresov (1 000 + eur)
  • 3. miesto v sezóne 2015/2016
  • Náklady na sezónu: 30 000 eur

Čítajte tiež:

Barani bez titulu, no zabodovali. Kraľujú tabuľkám produktivity aj najlepších strelcov!

Pre podpisy hviezd baranov prišli davy Bystričanov: Handzuš vzdal fanúšikom veľkú poklonu FOTO

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM