Urobte si plány na víkend v Bystrici. V ponuke hokejové derby aj plesy

Prvý februárový víkend klope na dvere. Čo všetko sa sebou prináša? Vyberte si zo zoznamu akcií, ktorý sme pre vás zostavili.

Jakub Forgács

HC '05 iCLINIC BB – HKM ZVOLEN

2. februára o 17:30, Zimný štadión

Zápas, ktorý by si pravý bystrický fanúšik nemal nechať ujsť. Pod Urpínom sa dočkáme pohronského derby proti Zvolenu.

URPÍNSKY PLES

2. februára o 18:00, Dom Misijného hnutia

Po úspešnom 0-tom ročníku Urpínskeho plesu sa jeho oficiálny 1. ročník uskutoční aj tento rok, a síce 02.02.2018 (piatok) v priestoroch Domu Misijného hnutia. Okrem skvelej ľudovej hudby Slančíkovci sa môžete tešiť na módnu prehliadku talentovanej návrhárky Mišky Giertlovej – Fake Folk a hosťa večera unikátne speváčky Sestry Matákové.

PLES TROCH GYMNÁZIÍ

2. februára o 18:00, Dom Kultúry – Podlavice

Evanjelické gymnázium, Gymnázium Mikuláša Kováča a Športové gymnázium budú plesať spoločne. Príďte sa zabaviť na úrovni 2. februára od 18:00 v Dome Kultúry – Podlavice. Tešiť sa môžete na kultúrny program, večeru aj tombolu.

DAVID KOLLAR

2. februára o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

David ​​Kollar ​je prešovský hudobník, pracujúci najmä s gitarou a jej zvukom. Jeho hra je nezaraditeľná. Tvorí hudbu pre divadlá a filmy v Polsku, Čechách a na Slovensku.

TUJAMO

2. februára, Ministry of Fun

V Bystrici sa predstaví DJ Tujamo z Nemecka. Spoločnosť mu budú robiť DJi Dave, eMTy, Mustee & Anndy.

5. REPREZENTAČNÝ PLES FOLKLÓRNEHO SÚBORU BYSTRINA

3. februára o 19:00, sála na Hornej ulici

Ani ďalší folkloristi nevynechajú plesovú sezónu. Piaty reprezentačný ples folklórneho súboru Bystrina sa chystá na sobotu 3. februára v sále na Hornej ulici. Medzi účinkujúcimi sú Faber Dance School. Martin Vetrák a Rusín Čendeš Orchestra. Počas celého večera vás budú zabávať: ĽH Juraja Pecníka a DJ Miroslav Lalík. Vstupenka zahŕňa prípitok, predjedlo, hlavné jedlo, dezert, kávu, teplý a studený raut.

SATURDAY PARTY

3. februára, Ministry of Fun

O poriadnu párty nebudeme ukrátení ani v sobotu. Do tanca aj zábavy zahrajú DJi Luis de Mark & Izzy.

FARBATOLÁRIUM

4. februára o 10:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Doprajte svojim ratolestiam nevšedný umelecký zážitok. Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov opäť v Bystrici.

NÁDHERNÝ UTOROK

4. februára o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Keď chceme, aby bol niekto ešte lepší, než je, urobme mu radosť, to je jednoduché. Po prvýkrát na Rázcestí, po prvýkrát v bábkovom divadle, po prvýkrát na Slovensku. Výnimočná česká autorka Daisy.

ZIMNÝ FESTIVAL JEDLA

do 25. februára, Donovaly

Lákajú Vás gurmánske delikatesy najznamenitejších reštaurácií Slovenska? Túžite ochutnať špeciality najlepších šéfkuchárov z celej republiky? Radi by ste nakukli do ich majstrovských kuchýň?

Pozrite si v priloženej fotogalérii úchvatné zábery od bystrického fotografa!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame