Tri výhry nad úradujúcim majstrom v semifinále? Barani napriek úspechom nie sú v eufórii

Banskobystrickí hokejisti sú len krôčik od vytúženého postupu do finále! Stále však potrebujú ešte raz zdolať Košice. Aké sú slová baranov po troch víťazstvách s úradujúcim majstrom?

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Tri výhry nad úradujúcim majstrom v semifinále? Barani napriek úspechom nie sú v eufórii
Zdroj: TASR

Hokejisti Banskej Bystrice si v semifinále Slovnaft play off Tipsport Ligy 2015/2016 dvoma výhrami na ľade Košíc a jednou v domácich podmienkach vybojovali postupový mečbal. Od finálovej miestenky ich delí iba jedno víťazstvo, ktoré by radi získali už v pondelok na východe republiky.

Országh: Sila Košíc je enormná

Stav série Banská Bystrica – Košice je 3:1, takže piaty semifinálový duel môže byť posledným medzi touto dvojicou. „Je síce stav 3:1 v náš prospech, ale stále sme ďaleko od postupu, pretože posledný krok býva najťažší. Máme mečbal, čiže chceme to čo najskôr ukončiť, ale musím opäť upozorniť na silu Košíc, ktorá je enormná. Napriek tomu sa vynasnažíme v pondelok vyhrať a postúpiť do finále,“ uviedol tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica Vladimír Országh.

Košičania v úvodných dvoch domácich dueloch strelili v každom zápase iba po jednom góle. Streleckou efektivitou nesršali ani v stretnutiach pod Urpínom. V prvom dali v hre taktiež iba jeden gól a rozhodli o víťazstve až v nájazdoch, v druhom dokázali streliť dva góly. „Bystričania hrajú dobre v defenzíve a nám sa ťažko presadzuje. Snažíme sa čo najčastejšie ohrozovať brankára súpera, čo sa nám príliš nedarí. Takže nízka efektivita je ovplyvnená aj týmto faktorom,“ tvrdí druhý kouč Košíc Marcel Šimurda. Majstrovský celok strelil na ľade „baranov“ len tri góly z hry a dosiahol ich iba jeden hráč, útočník Adam Lapšanský.

„Nemyslím si, že iba ja mám recept na brankára Bacashihuu. Prekonal som ho síce v hre trikrát a dal som mu aj poisťovací gól v nájazdoch, ale v podstate to iba vyšlo na mňa. Je pravdou, že musíme viac na neho všetci strieľať, byť efektívnejší. Máme tu veľa dobrých útočníkov, takže nie je nemožné otočiť túto sériu. Vyvarovať sa však treba aj individuálnych chýb, ktoré robíme,“ povedal Lapšanský.

V eufórii nie sú

Banskobystričania nie sú po troch výhrach nad úradujúcim majstrom v eufórii. Držia sa pri zemi uvedomujúc si, že posledný krok býva najťažší. „Je to tak. Všetci vieme, že vyhrať posledný zápas je to najťažšie. Takže nemôžeme absolútne nič podceniť. Hráme proti veľmi kvalitnému tímu, takže treba sa na to zodpovedne pripraviť, keď už máme vytvorenú takúto dobrú pozíciu. Nebudeme nič meniť. Ťažíme z dobrej defenzívy a s týmto zámerom pôjdeme aj do Košíc,“ prezradil pre kapitán Banskobystričanov Milan Kytnár.

Piaty semifinálový duel Slovnaft play off Tipsport Ligy medzi Košicami a Banskou Bystricou je na programe už v pondelok 4. apríla na ľade úradujúceho majstra. Ak chcú domáci pomýšľať na obhajobu titulu, musia bezpodmienečne vyhrať. Prípadný šiesty zápas by sa hral pod Urpínom v stredu 6. apríla a siedmy by bol na programe opäť v Košiciach v piatok 8. apríla.

Čítajte tiež:

Bystričania doma vykorčuľovali proti Košičanom: Od finále delí baranov už len jediná výhra!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame