Jakub Forgács Hokej

Barani začali zápas v Trenčíne rovnako ako domáci, nedôrazne. Aktivita Trenčanov vzrástla v druhej tretine, kedy sa dostali do vedenia. Boj o body vyvrcholil v závere zápasu, ktorý bol poznačený hromadnou bitkou na ľade.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Országh po zápase s Trenčínom: Rozhodlo zrejme to, že sme presilové hry hrali bez tlaku
Zdroj: Webnoviny.sk

Nedôraznosť oboch tímov

V prvej tretine sa síce hral rušný hokej, ale šancí na skórovanie príliš veľa nebolo, pretože obe mužstvá trápila nedôraznosť v zakončovaní. Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí protivníka výraznejšie pritlačili a po sérií dobrých príležitostí sa v 28. min ujali vedenia, keď T. Klíma trafil presne k žŕdke.

Hostia sa dostali ku slovu až v závere tejto časti, kedy otupili súperov nápor a v 36. min vyrovnali aj skóre – až pred brankára sa natlačil Bendík a po jeho akcií následne puk preskočil až do siete.

Trenčín sa rýchlo ujal vedenia

Už v 38. sekunde III. tretiny Buc delovkou spomedzi kruhov vrátil Trenčínu náskok, ktorý domáci začala obozretne strážiť a snažili sa nepúšťať súpera k výraznejším situáciám. Na ľade pribudlo nervozity a záver riadneho hracieho času bol dramatický – hostia sa snažili o zvrat, pričom dráma vyvrcholila tesne pred sirénou.

Neuznaný gól

Bystričania odvolali brankára, počas záveru pred trenčianskou bránkou sa gólman Lašák ocitol na ľade a 20 sekúnd pred koncom hostia strelou do prázdnej bránky skórovali. Gól napokon rozhodca neuznal a po následnej hromadnej šarvátke putovali pod sprchy ďalší štyria hráči. Potom sa už stav nezmenil a tak Trenčín vydrel cenné víťazstvo.

Hlasy po zápase

Milan Staš (tréner Trenčína): „Prvú tretinu sme neodohrali podľa našich predstáv, až od druhej dvadsaťminutovky sme zlepšili náš pohyb a vytvárali sme si viac šancí, pričom po jednej z nich sa nám aj podarilo skórovať. Žiaľ v závere tretiny sme súperovi dovolili, aby vyrovnal, ale hneď na začiatku tretej tretiny nás Bucov gól znova posadil na koňa. Až do konca zápasu sme sa snažili udržiavať výsledok, museli sme však čeliť súperovým presilovkám, kvôli našim zbytočným vylúčenia. Museli sme sa o víťazstvo obávať až do konca, no napokon musím hráčom poďakovať za to, že dokázali víťazstvo udržať a potvrdiť tak tri body získané v predchádzajúcom kole na súperovom klzisku.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Súper podal bojovnejší výkon, preto sa mu podarilo v tomto zápase zvíťaziť. Domáci boli aktívny a dobre bránili, o výsledku rozhodlo zrejme to, že my sme naše presilové hry hrali bez tlaku a nedarili sa nám. V závere zápasu sme mali šancu na vyrovnanie, ale náš gól nebol uznaný, takže odchádzame bez bodového zisku.“

Dukla Trenčín – HC´05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

• Góly: 28. T. Klíma (F. Nemček, Čerešňák), 41. D. Buc – 36. Bendík (M. Hudec)
  • Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: M. Nemčík 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc, Lašák a Pozník 5+DKZ za hrubosť – Wilson 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc, M. Hudec a Saracino 5+DKZ za hrubosť
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • Rozhodovali: Orolín – Gavalier, Tvrdoň
  • 1 452 divákov
  • Zostava Trenčína: Lašák (60. A. Nagy) – Pozník, E. Bednár, Čerešňák, Novajovský, M. Nemčík, M. Habšuda, Ryzák – Šišovský, Róbert Petrovický, Komínek – O. Mikula, Troliga, D. Buc – D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček – Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Rosandič, Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Predajniansky, Gachulinec, Šilovič – R. Konečný, Heizer, Lamper – Kadura, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Bendík, Zigo, Wilson
Tréner Országh po zápase s Trenčínom: Rozhodlo zrejme to, že my sme presilové hr