Tréner Országh po prehre s Piešťanmi: Mrzí ma, že sme stratili dôležité body

V piatok to bol pre Baranov na domácom ľade s Piešťanmi doslova boj. Oba tímy sa sústredili na tesné bránenie, a tak sa výsledok 2:1 pre hostí zrodil až po samostatných nájazdoch. Musíme sa otriasť a zmobilizovať sa už v nedeľu v Skalici.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Országh po prehre s Piešťanmi: Mrzí ma, že sme stratili dôležité body
Zdroj: Webnoviny.sk

Vyložené šance ostali nepremenené

Úvod zápasu bol opatrný. Prvá vážnejšia šanca prišla až v presilovke domácich, ale skórovať mohol súper. V 7. min sa pred Kalembom nepresadil Samir Saliji a o pár sekúnd neuspel pri pravej žrdi Melichárek. V 12. min si Banská Bystrica utvorila mohutný tlak, najbližšie ku gólu mal Zigo, no nepresadil sa. Hráči spod Urpína boli aktívnejší a mohli Piešťancom zasadiť úder do šatne: Zigo vykorčuľoval z trestnej lavice, dostal sa do prečíslenia so svojím spoluhráčom, ale miesto puku skončil v bránke hostí samotný hráč.

Po prvej prestávke boli opäť viac nabudení „barani“. Na začiatku druhej tretiny mieril Macík do žŕdky. V 24. min Tomek zle rozohral puk, ale Handlovský sa pri ľavej žrdi nepresadil. V polovici zápasu mal dva góly na hokejke kapitán Banskej Bystrice Hudec, ani on však na Tomeka nenašiel účinný recept. Až potom prišli šance Piešťan. Haring sa ocitol pred Kalembom, ale v dobrej šanci padol na ľad a v 38. min netrafil puk do bránky ani voľný Holovič.

Rozhodli až samostatné nájazdy

Domácim vyšiel nástup do tretej tretiny a dostali sa do dobrých príležitostí. Po pár sekundách preveril Tomekove kvality White. Gólmana Piešťan zaskočila až nečakaná strela Matúša Chovana, keď si puk našiel cestu medzi telom a žrďou – 1:0. V 45. min mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, no Lunter neposlal puk do odkrytej bránky.

Hostia v závere vyvinuli väčšiu snahu o vyrovnanie. V poslednej minúte odvolali brankára a tento ťah im napokon aj vyšiel. Štyridsať sekúnd pred klaksónom pekne vystrelil spoza kruhu Filip a vynútil si predlženie. V ňom mali tiež navrch Bystričania. V dvoch šanciach bol Heizer, ale rozhodovalo sa napokon až v samostatných nájazdoch. V nich dal víťazný gól Piešťan „vychladnutý“ Šišovský, ktorý sa predtým počas 65 minút neobjavil na ľade.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „V prvom rade to bol boj. Oba tímy sa sústredili na tesné bránenie. Šancí tak bolo pomenej. My sme mali nejaké vyložené, ktoré sme však nepremenili. V tretej tretine sme šli do vedenia a mali sme aj ďalšie príležitosti, v ktorých sme mohli rozhodnúť. Žiaľ, nestalo sa a v samom závere sme inkasovali, čo by sa nám nemalo stávať. Takýto zápas musíme dotiahnuť do konca. Mrzí ma, že sme stratili dôležité body. Musíme sa otriasť a zmobilizovať sa už v nedeľu v Skalici.“

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Z našej strany bola najlepšia prvá tretina, v ktorej sme si utvorili šance. V druhej časti začali Bystričania lepšie korčuľovať a dostali nás pod tlak. Veľmi dôležité bolo, že sme v nej neinkasovali. Do tretej tretiny sme si povedali, že ideme hrať zodpovedne dozadu. Bohužiaľ v prvej minúte si domáci vypracovali dve či tri šance, a tá tretia sa skončila gólom, čo nás trochu položilo. Až bojovnosťou v závere, keď už sme nemali čo stratiť, sme vrhli všetky sily do útoku a Filip prestrelil všetko, čo sa dalo a vyrovnali sme. V samostatných nájazdoch je to o šťastí a my sme ho mali. Sme radi, že si z Banskej Bystrice vezieme dva body.“

HC‘05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 41. Matúš Chovan (M. Hudec, Kafka) – 60. R. Filip (M. Bartánus) rozhodujúci sam. nájazd Šišovský
  • Vylúčení: 1:2 na 2 min
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • Rozhodovali: Kubuš – Tvrdoň, Výleta
  • 1232 divákov
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Zošiak, Bambúch – R. Macík, White, Handlovský – Kafka, M. Hudec, Matúš Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Hegyi, Heizer, Dolník
  • Zostava Piešťan: T. Tomek – Bučka, R. Filip, A. Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, J. Románek – J. Ručkay, V. Nemec, M. Bartánus – Lušňák, Holovič, Lelkeš – Haring, Mišura, Toman