Jakub Forgács Krimi

Tragédie na strednom Slovensku: Napriek úpornej snahe záchranárov vyhasli dva životy

Záchranári ratovali dvojicu ľudí na strednom Slovensku. Napriek vynaloženej snahe však ani jeden neprežil.

Ilustračný obrázok k článku Tragédie na strednom Slovensku: Napriek úpornej snahe záchranárov vyhasli dva životy
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Vo večerných hodinách požiadalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice o súčinnosť Horskej záchrannej služby (HZS). Informovala o tom HZS na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Hodinová resuscitácia

Ako uviedli záchranári, išlo o resuscitáciu 52-ročného muža z Čiech, ktorý sa nachádzal v obci Buly. „Na miesto boli vyslané aj posádky rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) a rýchlej lekárskej pomoci (RLP). Všetky posádky, vrátane záchranárov HZS z Veľkej Fatry, dorazili na miesto takmer súbežne,“ píše sa na stránke

„Muža, ktorý sa sťažoval popoludní v ten deň na bolesti na hrudi, sa napriek vyše hodinovej resuscitácií zachrániť nepodarilo,“ uviedli záchranári.

Zásah v nedostupnom teréne

Hodinu po nahlásení prvej udalosti sa s HZS opätovne spojilo Operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) Banská Bystrica so žiadosťou o pomoc pri kardiopulmonálnej resuscitácii (KPR).

„Tentokrát išlo o 49-ročného muža, nachádzajúceho sa v chate Nad tajchom v oblasti Harmanec pod Donovalmi. Išlo o nedostupný terén. Po príchode záchranárov HZS prebiehala už resuscitácia posádkou RLP, ktorú na miesto priviezol jeden s mužov z chaty. Aj v tomto prípade, bohužiaľ, resuscitácia nebola úspešná,“ píše HZS.

Po jej ukončení transportovali záchranári HZS posádku RLP ku sanitnému vozidlu. „V neskorých nočných hodinách záchranári priviezli terénnym vozidlom HZS na miesto nešťastia aj obhliadajúceho lekára a príslušníkov Policajného zboru SR. Po obhliadke záchranári HZS nabalili telo nebohého a transportovali ho ku hlavnej ceste, kde ho odovzdali pohrebnej službe,“ dodali horskí záchranári.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/banskastiavnica.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie