Jakub Forgács Správy

Tragédia v Ľubietovej: Patrik (†42) zhorel v horiacom dome, plamene šľahali až nad strechu

AKTUALIZOVANÉ: Dnes v noci, okolo 2:15 sa v obci Ľubietová stala tragédia. Pri požiari, ktorý vznikol zo zatiaľ nezistených príčin, zhorel muž, ktorý chodil iba o barlách. Na mieste zasahovali hasiči aj polícia.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia v Ľubietovej: Patrik (†42) zhorel v horiacom dome, plamene šľahali až nad strechu
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

„V skorých ranných hodinách bol na linku tiesňového volania ohlásený požiar rodinného domu v obci Ľubietová, okres Banská Bystrica,“ informoval hovorca krajského riaditeľstva HaZZ Erik Piater. Na miesto požiaru boli vyslaní desiati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Banskej Bystrice s technikou.

„Po lokalizácii požiaru bola v rodinnom dome nájdená invalidná osoba bez známok života. Pri likvidácii požiaru príslušníci HaZZ používali autonómne dýchacie prístroje,“ doplnil Piater. Na miesto vzniku požiaru bola vyslaná expertízna skupina Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, ktorá zisťuje príčinu vzniku požiaru. Tá je zatiaľ v štádiu vyšetrovania.

Pri požiari izby na poschodí rodinného domu zasahovali profesionáli, aj dobrovoľní hasiči. „Plamene šľahali až nad strechu rodinného domu. Báli sme sa, že sa požiar rozšíri aj na ostatné domy,“ povedala pre Nový čas suseda nebohého Patrika, ktorý sa údajne pohyboval iba o barlách.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM