Jakub Forgács Správy

Toto zaľúbenci v Bystrici nezažijú hocikedy: Valentínska romantika na balkóne v centre mesta!

Sviatok zaľúbených sa pod Urpínom bude niesť aj v znamení dobových kostýmov. Na páriky čakajú nezabudnuteľné romantické chvíle s nádychom histórie.

Ilustračný obrázok k článku Toto zaľúbenci v Bystrici nezažijú hocikedy: Valentínska romantika na balkóne v centre mesta!
Zdroj: TASR

Sviatok zaľúbených sa neodvratne blíži. Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici (expozícia Matejov dom), pri príležitosti Valentína, opäť sprístupní verejnosti balkón na priečelí Matejovho domu v dňoch 13. až 15. februára.

Po prehliadke audiovizuálnej expozície môžu zamilované páry zažiť čaro dôb minulých a spoločne sa nechať vyfotografovať v dobových kostýmoch na kamennom balkóne Matejovho domu. Fotografovanie je v cene vstupenky do expozície.

Banskobystričania majú túto možnosť len pri ojedinelých príležitostiach, a k týmto nezabudnuteľným momentom patrí aj sviatok Svätého Valentína. Aby ste však zažili krásny a zaujímavý Valentín, nemusíte byť práve zamilovaný. Stráviť 14. február môžete aj v mestskom parku na nevšednom podujatí.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM