Jaroslav Dodok Rôzne

TOP 10: Naj fakulty u zamestnávateľov. Boduje aj Bystrica!

Na Slovensku si najľahšie prácu po skončení vysokej školy nájdu absolventi fakúlt technického zamerania, najmä na informatiku. Medzi najžiadanejšími fakultami aj univerzitami u zamestnávateľov boduje aj Banská Bystrica. Tu je rebríček...

V roku 2011 mali zamestnávatelia najväčší záujem o absolventov Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity. V prvej dvadsiatke najžiadanejších absolventov na trhu práce bolo až 11 fakúlt technického zamerania. Najčastejšie to boli školy so zameraním na informatiku, ktoré sa tam umiestnili až šesťkrát.

Za posledných päť rokov najviac poklesol záujem o študentov Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity. Zatiaľ čo v roku 2007 sa umiestnila na 28. mieste, za predošlý rok až na 47. mieste. Výrazný prepad zaznamenali fakulty Hutnícka na Technickej univerzite v Košiciach a Stavebná fakulta na Žilinskej univerzite.

Rebríček zostavil portál Profesia.sk na základe toho, koľkokrát si zamestnávatelia prezreli životopis absolventa konkrétnej univerzity či fakulty uverejneného na portáli.

TOP 10 FAKÚLT, o ktorých absolventov mali v roku 2011 zamestná­vatelia najväčší záujem[/size]

1. Fakulta informatiky a informačných technológií (Slovenská technická univerzita) 2. Fakulta riadenia a informatiky (Žilinská univerzita) 3. Fakulta medzinárodných vzťahov (Ekonomická univerzita) 4. Fakulta elektrotechniky a informatiky (Slovenská technická univerzita) 5. Fakulta matematiky, fyziky a informatiky (Univerzita Komenského) 6. Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov (Univerzita Mateja Bela) 7. Fakulta priemyselných technológií (Trenčianska univerzita A. Dubčeka v Trenčíne) 8. Fakulta elektrotechniky a informatiky (Technická univerzita v Košiciach a Prešove) 9. Fakulta ekonomiky a manažmentu (Slovenská poľnohospodárska univerzita) 10. Ekonomická fakulta (Univerzita Mateja Bela)

Na čele rebríčka univerzít sa umiestnili najmä tie, na ktorých prevládajú odbory technického zamerania či ekonomiky. A práve o absolventov** Ekonomickej univerzity v Bratislave mali zamestnávatelia najväčší záujem.** Avšak najväčšia slovenská Univerzita Komenského sa umiestnila až na deviatom mieste. Podľa riaditeľky portálu Profesia.sk to** „môže to byť spôsobené tým, že na rozdiel od menších univerzít, má naša najstaršia univerzita veľa fakúlt, kde prevažujú spoločenskovedné odbory." **A práve o tie je v súčasnosti malý záujem.

TOP 10 UNIVERZÍT, o ktorých absolventov mali v roku 2011 zamestná­vatelia najväčší záujem[/size]

1. Ekonomická univerzita 2. Slovenská technická univerzita 3. Žilinská univerzita 4. Slovenská poľnohospodárska univerzita 5. Trenčianska univerzita A. Dubčeka v Trenčíne 6. Univerzita Mateja Bela 7. Technická univerzita (Košice, Prešov) 8. Univerzita Konštantína Filozofa 9. Univerzita Komenského 10. Univerzita sv. Cyrila a Metoda

Už čoskoro vám prinesiem ďalšie aktuálne informácie o tom, o akú prácu majú najčastejšie záujem absolventi, ale aj to, o akých ľudí majú najčastejšie záujem zamestnávatelia. Tí nám prezradili trebárs aj to, prečo mladí najčastejšie pohoria pri výbere do zamestnania.

[color=#ff0000]­VIAC NOVINIEK Z UNIKÁTNEHO PORTÁLU ŠTUDENT24.sk NÁJDETE[link=http://www­.student24.sk/clan­ky?all] TU![/link][/co­lor][size=15][/si­ze]

student24.sk/Kornel Kubík foto: student24

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM