Monika Obrtalová Hokej

Tisíc ruží a minúta ticha pre Paľa Demitru

Smutný začiatok nového ročníka hokejovej extraligy by mal dať čoskoro zabudnúť na tragické udalosti posledného týždňa svetového hokeja. Po spomienkovom akte na Pavla Demitru sa v 38. minúte hry zastavil čas a na ľadovú plochu padlo tisíc ruží od hoke

Dukla Trenčín – HC'05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Góly: 2. Tybor, 28. Lelkeš, 49. Mikula – 45. Kútny. Rozhodovali: J. Konc – Kacej, Stano, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 21. Imrich, Štindl (obaja Trenčín), 4850 divákov.

V Trenčíne sa rozbehol duel, v ktorom hostia pod vedením novej trénerskej aktivity Alpa Suhonena chceli dokázať, že v tomto ročníku budú hrať popredné miesto. Úvod hry im však nevyšiel, keď v druhej minúte skóroval Tybor. Druhá tretina začala miernym tlakom hostí, ale Kováč v bránke Dukly im nedal šancu, navyše v 28. minúte ušiel po ľavom krídle Sojčík nezištne nahral Lelkešovi, ktorý zvýšil na 2:0.

V 32. minúte hrali hostia druhú presilovku, ale neuspeli, no po ďalšej prestávke sa gólom do hry vrátili v 45. minúte. V 48. minúte mali domáci prevahu presilovej hry, k tomu využili prvú presilovku, ale druhá ostala bez využitia. Hostia pokračovali v neúspešnom tlaku do konca stretnutia, keď nevyužili ďalšiu presilovku a v poslednej minúte samostatný nájazd Hričinu, Kováč v bránke Dukly bol hviezdou.

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Chlapci bojovali s nasadením a pri dobrom výkone Kováča sme dospeli k víťazstvu. V závere môžem konštatovať, že to bolo dobré stretnutie a hráčov môžem len pochváliť.“

Alpo Suhonen, tréner Banskej Bystrice: „S výkonom som len čiastočne spokojný a som presvedčený, že náš výkon bude gradovať. Tak ako sme prehrali, sme mohli uhrať aj remízu. Dobrý výkon podal brankár súpera Kováč.“