Talentovaný Patrik (20) to všetkým natrel: Bystrica má nového majstra Slovenska!

Odchovanec bystrickej Dukly Patrik Spevák (20) sa stal majstrom Slovenska v chôdzi na 20 km. Svojim výkonom dosiahol lepší čas ako je stanovený limit na budúcoročné majstrovstvá Európy do 23 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Talentovaný Patrik (20) to všetkým natrel: Bystrica má nového majstra Slovenska!
Zdroj: Dnes24.sk

Preteky sa konali na tartanovej dráhe dubnického atletického štadióna za neúčasti najlepšieho slovenského chodca, držiteľa striebornej medaily z ME v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. To však neznižuje Patrikov výrazný úspech, keď nechal za sebou všetkých súperov a získal svoj prvý titul majstra Slovenska medzi dospelými.

Prečítajte si viac o tomto šikovnom športovcovi v našom dávnejšom rozhovore.

Tento titul je pre Patrika o to vzácnejší, že jeho tohtoročná príprava nebola celkom kompaktná. Začal čo ju dosť neskoro, až začiatkom kalendárneho roka. Aj táto skutočnosť len potvrdzuje Patrikov talent a sľubuje ďalšie vysoké športové výkony.

Patrika v jeho športovej kariére aktívne podporuje spoločnosť BCF, ktorej leží na srdci podpora mladých, šikovných, ambicióznych a pre šport horiacich športovcov. Aj vďaka BCF má Slovensko novú vychádzajúcu hviezdu, o ktorej ešte budeme počuť.

Výsledky:
1. Spevák Patrik ( VŠC Dukla Banská Bystrica, BCF), 1:28:54 hod.
2. Rízek Milan (Atletika ŠK Skalica), 1:33:04 hod.
3. Úradník Miroslav (VŠC Dukla Banská Bystrica), 1:36:06 hod.

(PR) – Za obsah aj fotografie preberá zodpovednoť objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame