Kristína Kožiaková Kultúra

Talentovaný Bystričan Dávid to rozbalil v bare: Pozrite, čo dokáže s rukou, budete z toho paf! VIDEO

Jeho jedinečný štýl ste mali možnosť zazrieť vo virálnom videu, ktoré už dlhšie behá po internete. My sme sa na Dávidovu superrýchlu ruku boli pozrieť z blízka. Ako dlho toto trénoval?

Ilustračný obrázok k článku Talentovaný Bystričan Dávid to rozbalil v bare: Pozrite, čo dokáže s rukou, budete z toho paf! VIDEO
Zdroj: Dnes24.sk

Bystričan Dávid Bílek študuje na konzervatóriu v našom meste a so svojím nezvyčajným štýlom hrania na gitare, ohúri nemálo ľudí. Rukou nielen že brnká na struny, ale aj búcha na gitaru, čo vytvára uchu lahodiacu kombináciu. Tento mladík si zahral pred koncom roka na námestí v Brezne v Jomar Bare.

„Ja som tento štýl videl u dua Rodrigo y Ganriela a veľmi sa mi to zapáčilo,“ prezradil nám o svojom špeciálnom štýle hrania Dávid. Keď trénoval, dokola pozeral videá, aby sa to naučil. A ako vraví, dnes už to má v ruke a na koncerty sa nemusí špeciálne pripravovať.

Nebýva zvykom, pri takýchto mladých talentoch, aby si sami skladali hudbu a tvorili text. Ako je to s Dávidom? „Piesne si píšem sám. Začal som pred troma rokmi, v čase, keď som začal študovať na konzervatóriu.“ Dávid sa priznal, že si chcel vlastné piesne písať sám už dávnejšie, no nešlo mu to. „Teraz mám na svojom konte viac ako 30 vlastných piesní a inšpiráciu čerpám z toho, čo prežívam ja vo svojom živote.“

Chystá sa na konzervatórium do Prahy, ale jeho srdcovkou zostáva prestížna kalifornská univerzita v Berkeley. „Uvidím ako to celé dopadne, škola v Berkeley je prestížna a prijímačky sú dosť náročné,“ prezradil Dávid.

Dávida ste, okrem jeho koncertov a koncertov s kapelou, mohli zazrieť aj v talentovej súťaži. „Tam som zistil, ako to chodí a že to nieje len o talente, ale veľa aj o produkcii. Ako som zistil, takéto talentové sútaže sú pre mňa zbytočné.“

„Koncerty si veľmi užívam, rád vystupujem a hrám pred ľuďmi,“ hovorí Dávid. Jeho radosť z hry zbadáte aj na jeho prejave. Na otázku, čo má na koncertoch najradšej odpovedal, že improvizácie. „Je to to, čo ľudí najviac ohuruje a ja mám z toho radosť a pritom, keď to viete je to pre vás ľahké,“ dodal gitarista na záver.

Foto: Martin Cintula

Parádne videá talentovaného Dávida
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM