Jakub Forgács Rôzne

Sviatky zimy pod Urpínom? Na Mikuláša si prídu na svoje deti ale aj dospelí...

V meste už pribudla vianočná výzdoba a na Námestí SNP stojí zatiaľ neosvetlený stromček. Je to znamenie, že Vianoce sú už predo dvermi. Na Mikuláša, tak ako každý rok, si mesto pripravilo pre deti, ale aj dospelých pestrý mikulášsky program.

Ilustračný obrázok k článku Sviatky zimy pod Urpínom? Na Mikuláša si prídu na svoje deti ale aj dospelí...

„Tohtoročné oslavy Mikuláša sa začnú dnes, v piatok o 16:30,“ informovala Martina Kanisová, hovorkyňa primátora mesta Banská Bystrica. Ako uviedla, v rámci programu vystúpia deti zo základnej umeleckej školy Jána Cikkera. „Mikuláš potom spolu s primátorom mesta Petrom Gogolom rozsvieti vianočný stromček,“ pokračovala hovorkyňa. Tešiť sa môžete aj na tanec čertov, anjelskú a čertovskú školu a hlavne na mikulášske darčeky pre všetkých.

Večer bude pokračovať vystúpením kapely Buty a krstom nového CD Itcha Pčelára a jeho skupiny Jamestown. „Okrem rôznych súťaží prebehne aj losovanie mestskej tomboly, do ktorej boli zapojení všetci, ktorí sa do konca novembra 2013 zaregistrovali na portál i-Mesto,“ dodala na záver Kanisová.

Špeciálny program si mesto v spolupráci s ďalšími miestnymi združeniami, organizáciami a poslancami pripravilo aj pre obyvateľov Sásovej a Rudlovej. V nedeľu 8.12. sa na ihrisku pri opornom múre na Rudohorskej uskutoční podujatie Mikuláš 2013 s podtitulom Radosť rozdávaním rastie!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM