Správy

Susko zavítal do bystrickej VÄZNICE: Ocenil efektívne pracovné nasadenie a vysoký štandard

Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici poskytuje aj psychologickú pomoc väzňom a diagnostiku uchádzačov o služobný pomer v Zbore.

Ilustračný obrázok k článku Susko zavítal do bystrickej VÄZNICE: Ocenil efektívne pracovné nasadenie a vysoký štandard
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Minister spravodlivosti Boris Susko navštívil Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici. S riaditeľom Ivanom Petránom sa zhovárali o finančnom ohodnotení príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), o ich akútnom nedostatku a náročných pracovných podmienkach. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Lucia Hurajtová.

„Úprimne som ocenil ich efektívne pracovné nasadenie a vysoký štandard ústavu, ktorý poskytuje moderné priestory a prvky na humanizáciu výkonu väzby. Ústav poskytuje aj psychologickú pomoc väzňom a diagnostiku uchádzačov o služobný pomer v Zbore. Mal som možnosť osobne si pozrieť priestory Ústavu a pozorne som si vypočul spôsoby práce s odsúdenými,“ povedal minister Boris Susko.

Vládny kabinet sa zaviazal pokračovať v humanizácii a zmierňovaní obmedzení osôb vo výkone väzby a trestu. Ambíciou koncepcie väzenstva je v najbližších rokoch vytvoriť systém spolupráce väzenstva a probácie s cieľom vytvoriť v Slovenskej republike účinný mechanizmus na presadzovanie, výkon a kontrolu relevantných súdnych rozhodnutí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM