Susedský piknik v záhrade priamo na sídlisku. Čo prinesie obľúbený bystrický festival?

Teplé letné počasie láka čoraz viac ľudí do prírody. Využiť ho chcú aj ľudia z Banskej Bystrice, ktorí sa rozhodli, stretnúť so susedmi na nevšednom podujatí. V rámci festivalu EKOdeń sa môžete tešiť na hry, hudobné vystúpenia aj orientálne tance.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Susedský piknik v záhrade priamo na sídlisku. Čo prinesie obľúbený bystrický festival?
Zdroj: EKOdeň

Stretnutia so susedmi a susedkami pri eko-workshopoch, spoločnom pikniku, hrách a dielničkách pre deti, hudobných vystúpeniach organizuje Komunitné centrum Sásová spoločne s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami z komunity. V nedeľu 8. mája 2016 sa bude v sásovskej komunitnej záhradke konať už štvrtý ročník festivalu EKOdeň.

Program dňa je rozdelený na dve časti. Dopoludnia je program úzko prepojený s workshopmi v komunitnej záhradke. Návštevníci a návštevníčky sa môžu zúčastniť prehliadky prvej sídliskovej komunitnej záhrady v Banskej Bystrici, dozvedia sa, ako záhrada funguje, čo v nej rastie, ako sa o ňu starať a ako sa zapojiť do spoločného záhradníčenia. Pre rodiny s deťmi je už v tomto čase prichystaný sprievodný program Lesného klubu Mravenisko plný zaujímavých hier v prírode alebo workshopy mozaiky a kresby s OZ FopArt.

Obedný piknik bude tento rok netradične zabezpečovať reštaurácia, ktorá si pre hostí pripravila špeciálne piknikové menu. Atmosféru obedového pikniku dotvorí jazzovo-bluessové vystúpenie Mira Trangoša.

Sprievodný program popoludní je pripravený hlavne dobrovoľníkmi z komunít, ktoré pravidelne využívajú priestory komunitného centra. Podľa chuti je možné navštíviť jogové cvičenia v záhrade alebo si zahrať partiu šachu v šachovej zóne. Pre deti i dospelých sú určené environmentálne stanovištia pripravené OZ Envirofuture a športové hry OZ SportyFUN. Záver programu je venovaný vystúpeniam hudobnej školy Yamaha a hudobnej školy Sonyta Music. Celú akciu ukončí tanečné vystúpenie orientálnych tancov, ktoré si pripravili návštevníčky kurzu orientálnych tancov v komunitnom centre.

Deky a vlastné piknikové koše sú vítané. Počas celého dňa je možné prísť, posedieť, poopekať a vychutnať si pohodu tohto vzácneho sídliskového priestoru.

Eko deň – program

  • 10:00 – 12:00 workshopy v záhrade (jahodoviská, kompostovanie, vypletanie záhonov), sprievodné detské hry v prírode s Lesným klubom Mravenisko, workshopy kresby a mozaiky s Fopart-om
  • 12:30 – 13:30 obedový piknik (pripravila reštaurácia Cosmopolitan), hudobný sprievod Miroslava Trangoša (Jazz a Bluess)
  • 14:00 – 17:00 športovo – kultúrne popoludnie, environmentálne dielne s Envirofuture, workshopy kresby a mozaiky s Fopart-om, šach v záhrade, športové hry so SportyFUN
  • 15:00 joga s Alenkou
  • 15:45 – 16.15 hudobné pásmo s Yamahou
  • 16:00 joga pre deti s Jarkou
  • 16:30 – 17.00 hudobné pásmo so Sonytou
  • 17:00 joga s Alenkou
  • 17:00 orientálne tance s Beou

Čítajte tiež:

Lákadlá letnej turistickej sezóny v Bystrici? Turbus, astrobus aj Otvorenie Barborskej cesty

Centrum Bystrice ožije nevšednou akciou. Umelci roztancujú námestie aj priľahlé ulice

Dom remesiel aj veľa ľudovej muziky. Program Turíčneho jarmoku láka do Ľupče

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame