Jakub Forgács Hokej

Sú to presne 3 roky: Pamätáte, ako bystrickí hokejisti získali historický titul? FOTO

Pre mesto pod Urpínom a fanúšikov bystrického hokeja je 22. apríl 2017 pamätný deň. Barani sa stali premiérovo majstri.

Ilustračný obrázok k článku Sú to presne 3 roky: Pamätáte, ako bystrickí hokejisti získali historický titul? FOTO
21
Galéria

Už sú to tri roky, čo získali hokejisti HC' 05 iClinic Banská Bystrica historický titul. Pod vedením trénera Vladimíra Országha si v sobotu 22. apríla 2017 splnili hokejový sen, ktorý s nimi snívali aj mnohí Bystričania.

O víťazovi sa rozhodlo v piatom finálovom dueli play off na domácom ľade, keď bystrickí hokejisti zdolali odvekého rivala HK Nitra 6:2 (4:1 na zápasy). Mnohí cítili veľké zadosťučinenie, keďže presne rok predtým im Nitra titul na bystrickom ľade uchmatla.

Zatiaľ čo v roku 2016 sa o víťazovi rozhodlo až v desaťkolovej sérii nájazdov, po ktorej nakoniec Nitra zvíťazila 3:2 (4:2 na zápasy), séria v roku 2017 bola omnoho jednoznačnejšia. Rovnako tak aj posledný zápas, ktorý „barani“ dotiahli do víťazného konca po tretinách 2:1, 4:1 a 0:0.

„Pocity sú fantastické. Takto vlani sme tu smútili, preto sme radi, že kvôli našim fanúšikom to teraz vyšlo. Som neskutočne rád, že to chalani doviedli do titulového konca. Bolo vidieť, že Nitranom ubúdajú sily, najmä psychické. Hrali sme zodpovedne, popadalo nám to tam a zaslúžene sa tešíme,“ povedal vtedy po zisku titulu bystrický tréner Vladimír Országh.

Oficiálne oslavy vypukli na Námestí SNP až v pondelok 24. apríla. V priloženej fotogalérii si však môžete pripomenúť obrovskú radosť na bystrickom ľade po zisku historického titulu!

V OBRAZOCH: Historický titul je v rukách bystrických hokejistov
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie