Stretnutie veteránov, či vystúpenie známych raperov? Neseďte doma a vyberte si z víkendových podujatí!

Ak stále hľadáte, kde by ste trávili nadchádzajúci víkendový čas, nemusíte cestovať mimo mesta. Množstvo príležitostí na chvíle oddychu objavíte aj priamo v Banskej Bystrici.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Stretnutie veteránov, či vystúpenie známych raperov? Neseďte doma a vyberte si z víkendových podujatí!
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

KONCERTY:

 • Sobota Tirish pub – RENEGADES, ADVERSUM, DISPLAY – Renegades (metal/Šurany), Adversum (metal/Nové Zámky), Display (alternativ rock/Štúrovo)
 • Nedeľa Tirish pub – MARTYRIUM

PÁRTY:

 • Sobota 21:00 Ministry of Fun – KONTRAFAKT NAVŽDY TOUR 2014 – Kontrafakt odohrá koncert spolu so živou kapelou a sprevádzať ho bude MOMO a Slipo s Hajtkovičom.

PREDSTAVENIA:

 • Sobota 18:00 Štátna opera – VERDI – Okrem mnohých iných projektov divadla realizovaných v rámci verdiovského roku umelecký súbor spolu s autorkou diela Danou Dinkovou pripravili životopisnú inscenáciu o tomto géniovi.
 • Nedeľa 10:00 BDNR – FARBATOLÁRIUM – Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov.
 • Nedeľa 16:00 BDNR – ŠTOPĽOŠ LOPTOŠ – Cyklus sólo hier pre deti.
 • Nedeľa 19:00 Divadlo akadémie umení J. Kollára – URS WIDMER: TOP DOGS – Ako to vyzerá, keď príde o prácu vrcholový manažér? V čiernej komédii sa v réžii Ingrid Timkovej predstavia Dominik Gajdoš, Jozef Jurčišin-Kukľa, Lukáš Pelč, Matúš Kvietik, Michal Thomasy, Cyril Žolnír, Marta Maťová a Robert Roth a.h.

WORKSHOPY:

 • Sobota 9:00 Penzión Boca – VRÁŤTE MIESTO KRÁSE – WORKSHOP I. A ŠESŤ NAJČASTEJŠÍCH CHÝB ŽIEN VO VZŤAHU K MUŽOM – WORKSHOP II. – Krása a osobné kúzlo pramení z lásky k sebe samej a zo znalosti seba samej. Žena prišla na tento svet rozdávať krásu a lásku. Aby to dokázala, je nutné začať pestovať v sebe pocit vlastnej krásy a je nutné cítiť lásku k sebe samej.

KURZY:

 • Nedeľa 9:00 Penzión Boca – SAMOLIEČBA ZÁPALOVÝCH OCHORENÍ S ĽUDOVÝM LIEČITEĽOM ŠTEFANOM ZAKUŤANSKÝM – Všetky živočíchy na svete, vrátane ľudí, majú vrodený samoliečebný pud, ktorý je zakódovaný v génoch každého živočícha. Samoliečebný pud zohráva v našom živote svoje nezastupiteľné miesto tak, ako zohrávajú svoje nezastupiteľné miestá ostatné pudy. Samoliečebný pud sa realizuje masírovaním zárodkov a ložísk choroby.

VÝSTAVY:

 • Sobota a nedeľa Stredoslovenská galéria – NO COMMENT? VOL.4 – Výstava sa sústreďuje na tzv. krátky estetický moment, počas ktorého divák splynie s dielom a stráca svoje normálne ja. Bernard Berenson o ňom hovorí ako o mihotavom okamihu, takom krátkom až sa zdá byť bez času. Odlišné typy divákov (vek, pohlavie, sociálna skupina) sa prirodzene konfrontujú so situáciou v galérii a komentujú vybrané diela (videá, objekty, akcie).
 • Sobota a nedeľa Stredoslovenská galéria – EVA HNATOVÁ: KATHARSIS – Výstava Katharsis predstavuje súbornú prezentáciu umeleckých výstupov autorky, ktoré boli v ostatných piatich rokoch previazané so skúmaním fenoménu ľudského utrpenia ako bytostnej existenciálnej skúsenosti. Vo svojej tvorbe Hnatová nazerá na utrpenie z perspektívy kresťanskej spirituality.
 • Nedeľa Tihanyiovský kaštiel – Stredoslovenské múzeum – PRÍRODA OČAMI MICHALA LUČANSKÉHO – Stredoslovenské múzeum vás pozýva na výstavu Michala Lučanského, ktorý objektívom svojho fotoaparátu zachytáva krásy, ktoré môžeme vidieť len vo voľnej prírode.

INÉ AKCIE:

 • Sobota 10:00 Vlkanová – STRETNUTIE VETERÁNOV A OSTATNÝCH MOTORIEK – Vo Vlkanovej sa uskutoční už 4. ročník stretnutia veteránov a ostatných motoriek. Nejde pritom o klasický motozraz ale kultúrno – spoločenské podujatie pre všetkých priaznivcov veteránov a ostatných motoriek, ale tiež automotoveteránov a širokú verejnosť, ktorá si chce užiť akciu s celodenným programom, určenú pre veľkých i malých.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame