Jakub Forgács Krimi

Starší Bystričan asi nepremýšľal: Telefonátom na súd dal všetkých do pozoru

Obvinený bol podľa slov polície v minulosti viackrát súdne trestaný najmä za ekonomickú trestnú činnosť. Koľko rokov basy mu hrozí teraz?

Ilustračný obrázok k článku Starší Bystričan asi nepremýšľal: Telefonátom na súd dal všetkých do pozoru
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy 62-ročného Banskobystričana. Informovali o tom krajskí policajti na svojej oficiálne facebookovej stránke.

„V utorok v dopoludňajších hodinách zavolal na telefónne číslo Krajského súdu Banská Bystrica a pracovníčke oznámil: „Na Krajskom súde v Banskej Bystrici je uložená bomba“ a následne hovor ukončil. Urobil to aj napriek tomu, že si bol vedomý, že uvádza nepravdivé informácie, ktoré môžu vyvolať opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia obyvateľstva,“ píšu muži zákona.

Ako ďalej uviedli, polícia okamžite prijala potrebné opatrenia na súde, kde bola vykonaná pyrotechnická prehliadka a po páchateľovi začala pátrať. Ešte v ten istý deň podozrivú osobu vypátrali.

„Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Obvinený bol v minulosti viackrát súdne trestaný najmä za ekonomickú trestnú činnosť,“ dodali policajti so slovami, že za takýto skutok mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie