Spokojný Handzuš po dvoch výhrach baranov v Košiciach: Súperovi sme vnútili našu hru

Semifinálová séria play off Banskej Bystrice s Košicami sa pre našich hokejistov lepšie začať ani nemohla. Z Košíc si priniesli dve víťazstvá a hoci sa v najbližších zápasoch bude pokračovať na banskobystrickom ľade, barani zostávajú pokorní.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Spokojný Handzuš po dvoch výhrach baranov v Košiciach: Súperovi sme vnútili našu hru
Zdroj: TASR

Hokejisti Banskej Bystrice dali zabudnúť na papierové predpoklady a prvé dva zápasy semifinále Slovnaft play off Tipsport ligy vyhrali. V oboch boli lepší než domáci Košičania, ale hoci sa séria sťahuje na ich ľad za ideálneho stavu, zostávajú pokorní.

Bodovali všetky štyri formácie

Aj druhý duel semifinálovej série priniesol zaujímavé hokejové divadlo. V prvom stretnutí vyhrali hostia 3:1 a rovnaký stav bol aj po úvodnej tretine druhého súboja. „Barani“ mali opäť navrch, v ďalšom priebehu pridali ešte dva góly a v sérii vedú 2:0. „Pre nás je to vynikajúci začiatok. Nechceli sme z Košíc odchádzať naprázdno, ale áno, pripúšťam, stav 2:0 je istým prekvapením. Vieme však, že to nič neznamená,“ uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh. Jeho zverenci v druhom stretnutí trestali chyby košickej obrany, ktorá nestála na takých pevných nohách ako v základnej časti.

O päť gólov hostí sa postarali všetky štyri formácie, čo svedčí o vyrovnanosti Országhovho kádra. „Každý zápas je iný. Dnes sa podstatné veci udiali už na začiatku zápasu. Je veľmi pozitívne, že máme štyri formácie, z ktorých každá vie rozhodnúť zápas a vziať zodpovednosť na seba. Je dôležité, že sa môžeme spoľahnúť jeden na druhého,“ poznamenal útočník Roman Tománek, ktorý v druhej tretine upravil na 4:1. Banskobystričania sa aj v druhom zápase prezentovali dôraznou hrou, ktorou opäť slávili úspech. Mrzieť ich nemuselo ani sedem menších trestov, po ktorých úspešne ubránili všetky oslabenia.

Handzuš: Súperovi sme vnútili našu hru

„Takto hráme odkedy som tu. Na veľkom klzisku sa to hrá ťažšie. My chceme hrať naďalej svoju hru, asi aj Košice svoju. Korčuľujeme s nimi, vieme, že doma sú zvyknutí hrať svoj hokej. Bolo dôležité, že sme súperovi vnútili našu hru. Dnes sme boli efektívni a výborne nám chytá aj brankár,“ uviedol najskúsenejší útočník Banskej Bystrice Michal Handzuš.

Aj on vyzdvihol herné i gólové príspevky všetkých štyroch formácií. „To je veľmi dôležité, najmä na veľkom košickom klzisku. Keby sme hrali iba na tri útoky, nemuseli by sme to zvládnuť. Potvrdzujeme, že je jedno, ktorý útok je na ľade. Nebezpeční sme vpredu a zároveň dobre bránime. Dúfam, že to bude takto pokračovať,“ dodal Handzuš. Jeho tím sa po dvoch zápasoch nachádza v komfortnej situácii. Stretnutia na košickom ľade zvládol ideálne a zároveň dostal svojho súpera pod tlak. Najoptimistickejší fanúšikovia „baranov“ veria, že sa séria už do Košíc nevráti. „Musíme sa vrátiť späť na zem a zostať pokorní. Netreba sa pozerať veľmi dopredu, iba na tretí zápas,“ zdôraznil Michal Handzuš.

Úplne opačné pocity majú Košičania. Tí boli v základnej časti suverénni, no faktom je, že z uplynulých 38 zápasov prehrali iba päť, ale z toho až štyri práve s Banskou Bystricou. „Takto sa asi hrá hokej. Dnes sme podali lepší výkon než včera, ale dostali sme väčšiu ‚latu‘. Neodohrali sme zlý zápas, ale výsledok 1:5 ťažko obhájime. Musíme si oddýchnuť a do Banskej Bystrice prísť stopercentne pripravení. Nevidím dôvod, prečo by sme to nemohli zvládnuť v Bystrici. Nebudeme sa hrať na hrdinov, tento výsledok nie je príjemný. Vonku musíme odohrať dva dobré zápasy a prekvapiť domácich tak, ako oni prekvapili teraz nás,“ dodal útočník Košíc Gabriel Spilar.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame