Jakub Forgács Krimi

Šokujúce odhalenie policajtov: Týka sa hneď 3 vodičov v Banskobystrickom kraji

Nielen alkohol predstavuje veľké riziko za volantom. Policajti upozornili na ďalší problém.

Ilustračný obrázok k článku Šokujúce odhalenie policajtov: Týka sa hneď 3 vodičov v Banskobystrickom kraji
Zdroj: Dnes24.sk

Okrem pozitívnych dychových skúšok u vodičov sa muži zákona stretávajú čoraz častejšie s vodičmi, ktorí sadajú za volant pod vplyvom omamných a psychotropných látok. Krajskí policajti na to upozornili na svojej facebookovej stránke.

Od odberu po rozbor

Policajt je oprávnený vodiča vyzvať, aby sa podrobil odberu biologického materiálu, ktorý je následne podrobený toxikologickému rozboru. „Prvotný screening vykonávajú laboratóriá, alebo špeciálne pracoviská, ktoré zo vzorky dokážu odhaliť, či je prítomná látka, ktorá môže ovplyvniť psychiku vodiča a tým aj jeho správanie na ceste,“ pokračovali muži zákona.

„Vzorky ďalej putujú na komplexný rozbor, ktorý sa vykonáva sa Súdnolekárskom pracovisku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,“ spomenuli policajti s tým, že odborníci presne určia množstvo látok v organizme vodiča a tým aj mieru ovplyvnenia jeho schopností za volantom.

Ďalšie aktuálne správy

Prípady v kraji

Ako príklady uviedli 42-ročného, či 32-ročného vodiča ktorých kontrolovala hliadka obvodného oddelenia v Brezne, alebo 31-ročného vodiča, s ktorým mali dočinenie policajti PMJ Lučenec.

„Vo všetkých prípadoch bolo začaté trestné stíhanie, vodičom bolo aktuálne vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a o ich osude bude rozhodovať súd,“ dodali muži zákona.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Banskobystrického kraja

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM