Správy

Sme na dobrej ceste? Aktuálne INFO o koronavíruse v Banskobystrickom kraji

Na Slovensku zaznamenali 14 prípadov nového koronavírusu. Z nášho kraja pricháda dobrá správa.

Ilustračný obrázok k článku Sme na dobrej ceste? Aktuálne INFO o koronavíruse v Banskobystrickom kraji
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Na Slovensku v pondelok (3. 8.) pribudlo 14 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1320 testov. Krajina tak celkovo doteraz eviduje 2368 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

V Banskobystrickom kraji nikto

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti uviedlo, že pozitívne testovaní boli šiesti ľudia v okrese Bratislava, zhodne dvaja v okrese Prešov a Vranov nad Topľou a po jednom prípade pribudlo v Košiciach, Senci a Senici.

V Banskobystrickom kraji tak ani za pondelok nepribudli žiadne nové prípady nákazy.

25 vyliečených

Na Slovensku sa doteraz urobilo celkovo 267 711 ukončených laboratórnych testov. Počet vyliečených pacientov stúpol na 1771, počas pondelka pribudlo 25 vyliečených pacientov.

S ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je v nemocniciach hospitalizovaných 23 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 11 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, na umelej pľúcnej ventilácii rovnako jeden človek.

Na Slovensku počas pondelka nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je 29.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie