han Hokej Správy

Slovenský hokej zasiahla smutná správa: Náhla smrť uznávaného trénera!

Vo veku 59 rokov skonal hokejový odborník Miroslav Chudý, ktorý naposledy viedol tím Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský hokej zasiahla smutná správa: Náhla smrť uznávaného trénera!
7
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

O nečakanej smrti skúseného odborníka informoval oficiálny web banskobystric­kého klubu.

„V stredu ráno sme sa dozvedeli hroznú správu, navždy nás opustil Miroslav Chudý. Všetkých v HC´05 Banská Bystrica a určite aj v širokej hokejovej verejnosti nečakaný a skorý odchod výborného trénera a skvelého človeka veľmi zasiahol,“ napísal klub z Banskej Bystrice na Facebook.

Ako uvádza hokejový web www.hokejportal.net, Chudý mal byť na dovolenke v Chorvátsku. Čo však stojí pod náhlym skonom 59-ročného trénera, nie je teraz známe.

„Rodine, pozostalým a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ dodávajú Banskobystričania na sociálnej sieti.

Ďalšie aktuálne témy

Koho koučoval

Miroslav Chudý počas svojej trénerskej kariéry viedol Michalovce, ktoré vytiahol pred tromi rokmi do najvyššej slovenskej súťaže. Stál na striedačke Detvy či Nových Zámkov alebo Martina. Asistentom bol aj vo Zvolene. Jeho kariéra sa však spája hlavne s tímom Banskej Bystrice kde aj naposledy trénoval.

Ako kouč tohto klubu vydržal len 35 dní, keď ho nahradil Fín Tuukka Poikonen. To bolo na začiatku tohto roka, no celkovo koučoval tím spod Urpína trikrát. Ako hráč pôsobil takisto v tomto klube a ešte obliekal aj dres Martina.


Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Čo sa deje na Slovensku?

Zomrel hokejový tréner Miroslav Chudý
7
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM