Marcel Páleš Správy

Slávnostné ukončenie zimných olympijských hier: Vlajkonosičkou bude Kuzminová!

Na otváracom ceremoniáli chýbala, teraz bude, pre zmenu, rovno vlajkonosičkou. Slovenskú zástavu na slávnostnom ukončení zimných olympijských hier v Soči ponesie biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Ilustračný obrázok k článku Slávnostné ukončenie zimných olympijských hier: Vlajkonosičkou bude Kuzminová!
Zdroj: Webnoviny.sk

Vedenie slovenskej výpravy vybralo za vlajkonosičku ženu, ktorá vybojovala v rýchlostných pretekoch na 7,5 km zlatú medailu. Kuzminová napodobní biatlonového kolegu Pavla Hurajta, ktorý niesol slovenskú vlajku na ukončení ZOH 2010 vo Vancouveri.

V súčasnosti už má 29-ročná rodáčka z ruského Ťumeňa tri olympijské medaily, pred štyrmi rokmi získala zlato v rýchlostných pretekoch a striebro v stíhacích. „Naša voľba bola jednoznačná a jednoduchá. Už sme Nasťu ako vlajkonosičku nahlásili aj na príslušné miesta,“ povedala vedúca slovenskej výpravy Jana Gantnerová. Pri slávnostnom otvorení niesol vlajku SR hokejista Zdeno Chára.

Kuzminová 7. februára na otváracom ceremoniáli chýbala, pretože už počas prvého víkendu mala na programe úvodné preteky. V nich získala zlato. Záverečný ceremoniál sa uskutoční v nedeľu 23. februára symbolicky od 20.14 h miestneho času (17.14 SEČ).

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM