Marcel Páleš Správy

Skvelý úspech bystrického študenta: Tamas vyhral prestížnu súťaž, ohúril textovou pneumatikou

Celoslovenská kreatívna súťaž Recyklátor: LUXUS NIE – DIZAJN ÁNO pozná víťazov. Je medzi nimi aj študent z Banskej Bystrice. Dokonca prvý!

Ilustračný obrázok k článku Skvelý úspech bystrického študenta: Tamas vyhral prestížnu súťaž, ohúril textovou pneumatikou
Zdroj: TASR

Súťaž vyhlásila spoločnosť Coca-Cola. Tamás Pászto, mladý nádejný slovenský dizajnový umelec, študent Akadémie umení v Banskej Bystrici, svojím dielom Textová pneumatika zaujal porotu a získal prvé miesto (tiež finančnú odmenu 500 eur).

Prioritou súťaže je upozorniť na význam recyklácie obalov, jeho triedenia a ďalšieho možného využitia. Celý projekt je tak zameraný na podporu trvalo udržateľného rozvoja našej spoločnosti.

„Študenti – budúci dizajnéri nám ukázali, ako sa z použitého materiálu môže stať funkčný predmet s osobitou estetikou a posolstvom,“ uviedla predsedníčka poroty Adriena Pekárová zo Slovenského centra dizajnu. Svoju porotcovskú premiéru má za sebou aj modelka a herečka Ivica Sláviková: „Som poctená, že som sa súťaže mohla zúčastniť ako porotkyňa. Moje kritérium pri výbere najlepších výtvorov bolo, aby víťazné diela boli v prvom rade funkčné a zároveň čímsi zaujímavé.“

Výstavu všetkých umeleckých diel vytvorených vysokoškolákmi a troch odmenených diel zo základných škôl v galérii SATELIT. Viac informácií o súťaži ako aj mená ďalších výhercov nájdete na stránke www.urobsirecyklatora.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie